• понеделник, 17 јуни 2024
Најгрдиот автомобил на светот, според „златниот пресек“

Најгрдиот автомобил на светот, според „златниот пресек“

Лондон, 6 јyни 2024 (МИА) - Компанијата „Ванарама“ од Велика Британија спроведе истражување, па со п...

Ауди ќе го чека Карлос Саинц

Ауди ќе го чека Карлос Саинц

Хинвил, 24 април 2024 (МИА) - Ауди дефинитивно сака да го привлече Карлос Саинц и да го објави тоа ш...

Едно лице е тешко повредено во сообраќајка на излезот од Прилеп за Битола

Едно лице е тешко повредено во сообраќајка на излезот од Прилеп за Битола

Прилеп, 19 март 2024 (МИА) - Едно лице е тешко повредено во сообраќајната несреќа што се случила ноќ...

Дваесетгодишен скопјанец усмрти 54-годишен пешак на автопатот Скопје-Куманово

Дваесетгодишен скопјанец усмрти 54-годишен пешак на автопатот Скопје-Куманово

Скопје, 19 август 2023 (МИА) - Дваесетгодишниот скопјанец Џ.И. со живеалиште во Швајцарија, синоќа,...

Ауди: Не сме му дале понуда на Биното

Ауди: Не сме му дале понуда на Биното

Нојбург, 13 juni 2023 (MIA) - Од „Ауди“ ги демантираат информациите дека му дале понуда на Матија Би...

Сообраќајка на регионалниот пат Делчево - Пехчево

Сообраќајка на регионалниот пат Делчево - Пехчево

Делчево, 31 март 2023 (МИА) - Поради сообраќајна несреќа кај месноста Попов Мост, отежнат е сообраќа...

Ауди најави партнерство со Заубер

Ауди најави партнерство со Заубер

Берлин, 26 октомври 2022 (МИА) - Германскиот производител на автомобили Ауди го најави почетокот на сор...

Ауди ја купи групацијата Мекларен и Формула 1 тимот

Ауди ја купи групацијата Мекларен и Формула 1 тимот

Инголштад, 15 ноември 2021 (МИА) - Компанијата „Ауди“ склучи договор за купување на групацијата Мекларе...

Image

Остани поврзан