• понеделник, 17 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 декември 2023  Скопје - Седница на собраниската Комисија за прашања...

САД ја охрабруваат Северна Македонија да ги преземе потребните чекори за најдобра можна иднина на државата

САД ја охрабруваат Северна Македонија да ги преземе потребните чекори за најдобра можна иднина на државата

Вашингтон, 20 декември 2023 (МИА) - САД ја охрабруваат Владата на Северна Македонија да ги преземе с...

Ковачевски од Прилеп: Со новиот пакет мерки до 10.800 денари поддршка за ученици за 6 месеци

Ковачевски од Прилеп: Со новиот пакет мерки до 10.800 денари поддршка за ученици за 6 месеци

Скопје, 20 декември 2023 Со СДСМ секој добива повеќе, само со последниот 9ти пакет антик...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

21 Декември 2023 (МИА) -  БУДИМПЕШТА - Годишна прес-конференција на ун...

„Еуроинвест Медиу“ реагира дека МНР го одоговлекува тендерот за реконструкција на дипломатски објект во Цирих

„Еуроинвест Медиу“ реагира дека МНР го одоговлекува тендерот за реконструкција на дипломатски објект во Цирих

Скопје, 20 декември 2023 Компанијата ЕУРОИНВЕСТ МЕДИУ, почитувајќи ги сите законските пропис...

Привршува изградбата на булеварот „Братство Единство“ во Струмица

Привршува изградбата на булеварот „Братство Единство“ во Струмица

Струмица, 20 декември 2023 (МИА) - Привршува изградбата на булеварот „Братство Единство“ во Струмица...

„Иднината почнува дома“ – проект на ТИРЗ и Стопанската комора за мотивирање на младите да градат кариери во државава

„Иднината почнува дома“ – проект на ТИРЗ и Стопанската комора за мотивирање на младите да градат кариери во државава

Скопје, 20 декември 2023 (МИА) - ТИРЗ и Стопанската комора на Северна М...

Шпанија и Мексико ќе објавуваат видео и аудио снимки од ВАР собата

Шпанија и Мексико ќе објавуваат видео и аудио снимки од ВАР собата

  Мадрид, 20 декември 2023 (МИА) – Шпанските и мексиканските фудбалски власти одлучија...

Шукова: Немаме што да криеме за проектот „Чебрен“

Шукова: Немаме што да криеме за проектот „Чебрен“

Скопје, 20 декември 2023 (МИА) - Документи никогаш не криеме, секогаш сме транспарентни. Во текот на...

Блинкен: Москва, Техерен и Пекинг ќе бидат најсреќни ако Конгресот не го одобри пакетот помош за Украина

Блинкен: Москва, Техерен и Пекинг ќе бидат најсреќни ако Конгресот не го одобри пакетот помош за Украина

Вашингтон, 20 декември 2023 (МИА) Москва, Техерен и Пекинг ќе бидат најсреќни ако Конгресот не го од...

Почна изградбата на 400 kv далековод меѓу Албанија и Северна Македонија

Почна изградбата на 400 kv далековод меѓу Албанија и Северна Македонија

Тирана, 20 декември 2023(МИА) - Денеска беше означен официјалниот почеток на изградбата на 400 килов...

Уште 16 хрватски навивачи пуштени од грчки затвори

Уште 16 хрватски навивачи пуштени од грчки затвори

  Атина, 20 декември 2023 (МИА) – Хрватското Министерство за надворешни и европски праш...

ЛДП: Започнуваме граѓанска Иницијатива за отповикување на градоначалници

ЛДП: Започнуваме граѓанска Иницијатива за отповикување на градоначалници

Скопје, 20 декември 2023 Иницијатива за измени на Законот за локална самоуправа и собирање н...

Бајден рече дека не се очекува наскоро нов договор за заложниците во Газа

Бајден рече дека не се очекува наскоро нов договор за заложниците во Газа

Вашингтон, 20 декември 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден изјави денеска дека не очеку...

Кацарска во интервју за ТВ 24: Досега не сме добиле иницијатива за партијата „Десна

Кацарска во интервју за ТВ 24: Досега не сме добиле иницијатива за партијата „Десна"

Скопје, 20 декември 2023 Во интервју за „24 Отворено” претседателката на Уставниот суд, Добр...

Image

Остани поврзан