• среда, 29 мај 2024
Прва победа за македонските одбојкари во европската Златна лига

Прва победа за македонските одбојкари во европската Златна лига

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) – Македонската одбојкарска репрезентација вечерва ја совлада Белгија со 3:...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 1 јуни 2023 Скопје - Собранието на...

Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ на терен во Гостивар, Маврово Ростуше, Врапчиште, Росоман и Центар

Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ на терен во Гостивар, Маврово Ростуше, Врапчиште, Росоман и Центар

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) - Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска на терен беше со граѓ...

Арсовска: Во подобра кондиција градот никогаш не бил

Арсовска: Во подобра кондиција градот никогаш не бил

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) - Градоначалничката Данела Арсовска демантира...

МЗТ Скопје на една победа до десетта шампионска титула

МЗТ Скопје на една победа до десетта шампионска титула

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) – Една победа го дели МЗТ Скопје Аеродром до јубилејната 10. шампионска ти...

Гала вечер во „Милениум“, премиера на францускиот филм „Ноќта на 12-ти“

Гала вечер во „Милениум“, премиера на францускиот филм „Ноќта на 12-ти“

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) - Во кино „Милениум“ вечерва се одржува гала премиера на францускиот филм...

Унгарија ослободи 777 странци осудени  за трговија со луѓе

Унгарија ослободи 777 странци осудени за трговија со луѓе

Будимпешта, 31 мај 2023 (ИМА)- Унгарија во последните недели ослободи 777 странци, главно српски, ро...

Арсовска: Прво е прашањето кој пали во Скопје, а не кога мостот ќе биде во употреба

Арсовска: Прво е прашањето кој пали во Скопје, а не кога мостот ќе биде во употреба

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) - Иницијалното прашање е кој пали во градот С...

ЦУК: Товарно возило на патот Зелениково - Таор ја пробило оградата на мост на Вардар, нема жртви

ЦУК: Товарно возило на патот Зелениково - Таор ја пробило оградата на мост на Вардар, нема жртви

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) - Секторот за операции и координација (СОК) на ЦУК, денеска информира дека...

Мицкоски: Уставни измени под овие околности нема да има,  овие работи ќе ги кажам и на лидерската средба

Мицкоски: Уставни измени под овие околности нема да има, овие работи ќе ги кажам и на лидерската средба

Кавадарци, 31 мај 2023 (МИА) - Не сум човек што во ракавици говори, туку отворено, и ги кажувам &nbs...

Премиерот Ковачевски ќе учествува на вториот состанок на Европската политичка заедница во Кишињев, Молдавија

Премиерот Ковачевски ќе учествува на вториот состанок на Европската политичка заедница во Кишињев, Молдавија

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) - Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачев...

Хуитфелд: Русија не може да влијае врз одлуката за членство на Украина во НАТО

Хуитфелд: Русија не може да влијае врз одлуката за членство на Украина во НАТО

Осло, 31 мај 2023 (МИА) – Шефицата на норвешката дипломатија Аникен Хуитфелд пред изјави дека НАТО н...

Македонските одбојкарки загубија од Летонија

Македонските одбојкарки загубија од Летонија

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) – Македонската женската одбојкарска репрезентација попладнево во СЦ „Борис...

Ковачевски: Сега е моментот за одлука која ќе обезбеди интеграција на земјата во ЕУ

Ковачевски: Сега е моментот за одлука која ќе обезбеди интеграција на земјата во ЕУ

Скопје, 31 мај 2023 (МИА) – Пораката на претседателот на Франција Емануел Макрон е многу јасна, тој...

ЖФК Љуботен од Тетово првак во женското фудбалско првенство

ЖФК Љуботен од Тетово првак во женското фудбалско првенство

Тетово, 31 мај 2023 (МИА) - ЖФК Љуботен Тетово стана првак во женското македонско фудбалско првенств...

Image

Остани поврзан