• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА На...

Шулце:  Треба да почнат подготовките за обнова на Украина

Шулце: Треба да почнат подготовките за обнова на Украина

Берлин, 27 март 2023 (МИА) - Треба да почнат подготовките за обнова на Украина и за справување со шт...

Фудбалерите до 17 години ја победија Романија на втората контролна пресметка во Скопје

Фудбалерите до 17 години ја победија Романија на втората контролна пресметка во Скопје

Скопје, 27 март 2023 (МИА) - Младат...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

28 март 2023    Париз

Шефот на Ла Лига: Се насмеав од срце кога Баерн го елиминира ПСЖ

Шефот на Ла Лига: Се насмеав од срце кога Баерн го елиминира ПСЖ

Осомничената во убиството на шест лица во Нешвил, меѓу кои три деца, убиена од полицијата

Осомничената во убиството на шест лица во Нешвил, меѓу кои три деца, убиена од полицијата

Вашингтон, 27 март 2023 (МИА)

Лукаревска: Растот на платите и пензиите доказ дека имаме реални и остварливи решенија за граѓаните

Лукаревска: Растот на платите и пензиите доказ дека имаме реални и остварливи решенија за граѓаните

Скопје, 27...

Околу 300.000 бегалци од Украина остануваат во Чешка

Околу 300.000 бегалци од Украина остануваат во Чешка

Прага, 27 март 2023 (МИА) - Во Чешка, која од почетокот на војната во Украина привремено прими 502.0...

Средба Груби -  Џачка: Интеграцијата во ЕУ е во интерес на државата и граѓаните

Средба Груби - Џачка: Интеграцијата во ЕУ е во интерес на државата и граѓаните

Скопје, 27 март 2023 (МИА) - Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и однос...

Лидерот на индиската опозиција Раул Ганди исклучен од Парламентот

Лидерот на индиската опозиција Раул Ганди исклучен од Парламентот

Њу Делхи, 27 март 2023 (МИА) - На главниот индиски опозициски лидер Раул Ганди, жесток критичар на п...

МЗШВ со апел до земјоделците за навремено преземање мерки за заштита на овошните насади поради ниските температури

МЗШВ со апел до земјоделците за навремено преземање мерки за заштита на овошните насади поради ниските температури

Скопје, 27 март 2023 (МИА) - Министерството за земјоделство, шумарство и...

Градоначалничката Арсовска на увид на градежните работи на булеварот „Борис Трајковски“

Градоначалничката Арсовска на увид на градежните работи на булеварот „Борис Трајковски“

Скопје, 27...

Николоски: Овој парламентарен состав нема мандат за уставни измени

Николоски: Овој парламентарен состав нема мандат за уставни измени

Скопје, 27 март 2023 (МИА) - Ставот на...

Нетанјаху најави дека ги одложува судските реформи со цел да се постигне широк консензус

Нетанјаху најави дека ги одложува судските реформи со цел да се постигне широк консензус

Македонската фудбалска репрезентација забележа минимална победа над Фарски Острови

Македонската фудбалска репрезентација забележа минимална победа над Фарски Острови

Скопје, 27 март 2023 (МИА) – Македо...

Image

Остани поврзан