• четврток, 23 мај 2024

Фудбалерите до 17 години ја победија Романија на втората контролна пресметка во Скопје

Фудбалерите до 17 години ја победија Романија на втората контролна пресметка во Скопје

Скопје, 27 март 2023 (МИА) - Младата репрезентација на Македонија до 17 години сосема заслужено успеа да оствари минимална победа над соодветната селекција на Романија во рамките на втората контролна средба одиграна помеѓу овие две селекции во Скопје. На тренинг центарот „Петар Милошевски" избраниците на селекторот Вујадин Станојковиќ во еден неизвесен натпревар, со многу борба и пожртвувана игра успеаа да издвојат минимална победа од 1:0, информира ФФМ.

 

Никола Стојковски беше стрелец на единствениот погодок на денешната средба во второто полувреме, во 65. минута.

 

Селектор: Вујадин Станојковиќ овој натпревар го почна во следниот состав: Амар Хаџибулиќ, Анес Мељиќи, Андреј Велков, Андреј Љубевски, Мартин Јовановиќ, Максимилијан Димитриевски, Милот Синани, Никола Манојлов, Давид Матески, Алтин Алији. зс/

Остани поврзан