• вторник, 28 ноември 2023
Аморим: Македонските ракометарки беа супер на средбите со Велика Британија

Аморим: Македонските ракометарки беа супер на средбите со Велика Британија

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) – Македонската ракометна репрезентација денес забележа победа и на вто...

Македонските ракометари ќе „тестираат“ и против Црна Гора пред Европското првенство

Македонските ракометари ќе „тестираат“ и против Црна Гора пред Европското првенство

Подгорица, 21 ноември 2023 (МИА) – Македонската машка ракометна репрезентација во рамки на подготовк...

Македонските фудбалери освоија бод со Англија

Македонските фудбалери освоија бод со Англија

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација одигра нерешено, 1:1 со Англиј...

Македонската фудбалска репрезентација води со 1:0 по првото полувреме со Англија

Македонската фудбалска репрезентација води со 1:0 по првото полувреме со Англија

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) – Со голот на Енис Барди во 41. минута, македонската фудбалска репрезе...

Тројца чешки фудбалери исфрлени од репрезентацијата поради ноќна забава

Тројца чешки фудбалери исфрлени од репрезентацијата поради ноќна забава

Прага, 19 ноември 2023 (МИА) – Тројца чешки фудбалери се исклучени од репрезентацијата, откако биле...

Пораз на македонските фудбалери од Италија

Пораз на македонските фудбалери од Италија

Рим, 17 ноември 2023 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација загуби вечерва од Италија во Рим...

Милевски: Во Италија не сме дојдеме како туристи

Милевски: Во Италија не сме дојдеме како туристи

Рим, 16 ноември 2023 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски г...

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година загуби од Грузија

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година загуби од Грузија

Скопје, 16 ноември 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација до 21 година го запиша третиот...

Миовски: Во Италија одиме да се надигруваме

Миовски: Во Италија одиме да се надигруваме

Скопје, 14 ноември 2023 (МИА) – Напаѓачот на македонската фудбалска репрезентација, Бојан Миовски ве...

Македонските фудбалери до 21 година ги почнаа подготовките за средбите со Грузија и со Австрија

Македонските фудбалери до 21 година ги почнаа подготовките за средбите со Грузија и со Австрија

Скопје, 13 ноември 2023 (МИА) – Македонската репрезентација составена од фудбалери до 21 година овој...

Македонските кошаркарки убедливо поразени од Србија

Македонските кошаркарки убедливо поразени од Србија

Скопје, 12 ноември 2023 (МИА) – Македонската женска кошаркарска репрезентација вечерва загуби од Срб...

Стартен пораз на македонските кошаркари во евроквалификациите

Стартен пораз на македонските кошаркари во евроквалификациите

Матосињос, 10 ноември 2023 (МИА) – Македонската женска кошаркарска репрезентација со пораз ги почна...

Митрашиновиќ пред дуелот со Португалија: Очекувам срце на терен и доста квалитетна игра

Митрашиновиќ пред дуелот со Португалија: Очекувам срце на терен и доста квалитетна игра

Матошинос, 9 ноември 2023 (МИА) - Капитенот на македонската женска кошаркарска репрезентација, Анџел...

Ашаданов пред дуелот со Португалија: Целта останува иста, да се победи на некој натпревар

Ашаданов пред дуелот со Португалија: Целта останува иста, да се победи на некој натпревар

Матошинос, 8 ноември 2023 (МИА) – Селекторот на македонската женска кошаркарска репрезентација, Алек...

Лазаров со 18 ракометари оди на двомечот со Грција

Лазаров со 18 ракометари оди на двомечот со Грција

Скопје, 2ноември 2023 (МИА) – Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров одлу...

Image

Остани поврзан