• вторник, 28 ноември 2023
Пиоли за мечот со Борусија: Не знаат што ги чека на „Сан Сиро“

Пиоли за мечот со Борусија: Не знаат што ги чека на „Сан Сиро“

Милано, 28 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го сподели своето мислење за поддрш...

Де Брујнe ќе се врати на теренот на почетокот на 2024 година

Де Брујнe ќе се врати на теренот на почетокот на 2024 година

Манчестер, 27 ноември 2023 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне про...

Инзаги за ремито со Јувентус: Знаевме дека противникот ќе чека и ќе се брани многу длабоко

Инзаги за ремито со Јувентус: Знаевме дека противникот ќе чека и ќе се брани многу длабоко

Милано, 27 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги ги искажаа своите впечатоци по дерб...

Шкупи се врати на лидерското место, Седлоски дебитираше со реми

Шкупи се врати на лидерското место, Седлоски дебитираше со реми

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) – По денешната победа и новите три бода, екипата на Шкупи е повторно л...

Тен Хаг за повредите: Сите тренери се жалат на распоредот, а секоја година ни наметнуваат повеќе натпревари

Тен Хаг за повредите: Сите тренери се жалат на распоредот, а секоја година ни наметнуваат повеќе натпревари

Манчестер, 26 ноември 2023 (МИА) – Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг смета дека густиот к...

На Реал му беше понудено да го ангажира Икарди, клубот одби

На Реал му беше понудено да го ангажира Икарди, клубот одби

Мадрид, 26 ноември 2023 (МИА) - Реал Мадрид нема да го ангажира напаѓачот на Галатасарај, Мауро Икар...

Елмас: Благодарност до Осимен за асистенцијата, Мацари не сплоти

Елмас: Благодарност до Осимен за асистенцијата, Мацари не сплоти

Неапол, 26 ноември 2023 (МИА) – Македонскиот фудбалер Елиф Елмас донесе победа за Наполи на натпрева...

Гвардиола имаше конфликт со Нуњез по дербито на колото во Премиер лигата

Гвардиола имаше конфликт со Нуњез по дербито на колото во Премиер лигата

Манчестер, 26 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола влезе во конфликт со на...

Икарди би можел да се пресели во Реал

Икарди би можел да се пресели во Реал

Истанбул, 23 ноември 2023 (МИА) - Реал Мадрид размислува да го ангажира напаѓачот на Галатасарај, Ма...

Извлечени двојките за плејофот за ЕП 2024

Извлечени двојките за плејофот за ЕП 2024

Нион, 23 ноември 2023 (МИА) – Во Нион денес беа извлечени паровите за плејофот за пласман на Европск...

Шо по тримесечна пауза се врати на теренот

Шо по тримесечна пауза се врати на теренот

Манчестер, 23 ноември 2023 (МИА) – Англискиот фудбалер и дефанзивец на Манчестер јунајтед, Лук Шо, с...

Мурињо: Еден ден ќе работам во лигата на Саудиска Арабија

Мурињо: Еден ден ќе работам во лигата на Саудиска Арабија

Рим, 23 ноември 2023 (МИА) - Тренерот на Рома, Жозе Мурињо истакна дека во иднина може да ја продолж...

Репрезентацијата на Узбекистан сензационално ја победи Англија и се пласираше во четвртфиналето на СП за јуниори

Репрезентацијата на Узбекистан сензационално ја победи Англија и се пласираше во четвртфиналето на СП за јуниори

Џакарта, 22 ноември 2023 (МИА) - Репрезентацијата на Узбекистан денес ја победи Англија во осминафин...

Де Бјази ја напушти функцијата селектор на азербејџанската репрезентација

Де Бјази ја напушти функцијата селектор на азербејџанската репрезентација

Баку, 22 ноември 2023 (МИА) - Селекторот на азербејџанската репрезентација Џани де Бјази ја напушти...

Тотенхем би можел да биде казнет за неправилности околу трансферот на Дефо во 2008 година

Тотенхем би можел да биде казнет за неправилности околу трансферот на Дефо во 2008 година

Лондон, 22 ноември 2023 (МИА) - На Тотенхем може да му се одземат бодови поради погрешно управување...

Image

Остани поврзан