• понеделник, 22 април 2024
Наполи и Реал последни четвртфиналисти во Лигата на шампионите

Наполи и Реал последни четвртфиналисти во Лигата на шампионите

Неапол, 15 март 2023 (МИА) – Екипит...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

1

По 30 дена притвор за двајца тетовци

По 30 дена притвор за двајца тетовци

Тетово, 15 март 2023 (МИА) - Двајцата тетовци кои вчера биле приведени за пронајдена марихуана и за...

Германецот Лев кандидат за бразилски селектор

Германецот Лев кандидат за бразилски селектор

  Минхен, 15 март 2023 (МИА) – Поране...

Навивачи на Ајнтрахт предизвикаа хаос во Неапол

Навивачи на Ајнтрахт предизвикаа хаос во Неапол

 Неапол, 15 март 2023 (МИА) - Повеќе стотици навивачи на Ајнтрахт од Франкфурт предизвикаа&nb...

Вучиќ за утре најави обраќање до јавноста

Вучиќ за утре најави обраќање до јавноста

  Белград, 15 март 2023 (МИА)- По средбите во Белград со специјалниот преставник за диј...

Саудиски Ал Хилал на Меси му нуди 220 милиони евра по сезона

Саудиски Ал Хилал на Меси му нуди 220 милиони евра по сезона

  Мадрид, 15 март 2023 (МИА) – Раково...

Работиме на планот „А“ за Северна Македонија, имате огромна поддршка од земјите-членки, порачуваат дипломати од Брисел

Работиме на планот „А“ за Северна Македонија, имате огромна поддршка од земјите-членки, порачуваат дипломати од Брисел

Брисел, 15 март 2023 (МИА) – Дипломатски изв...

ОН: Исчезнаа 2,5 тони ураниум од Либија

ОН: Исчезнаа 2,5 тони ураниум од Либија

Вашингтон, 15 март 2023 (МИА) -  Инсп...

Левица учествуваше на светски самит во организација на Комунистичката партија на Кина

Левица учествуваше на светски самит во организација на Комунистичката партија на Кина

Скопје, 15 март 2023  Денес, 15 март 2023 година, претседателот на Левица и пратеник...

Шкријељ: Нема да дозволиме некој да печали на грбот на граѓаните во оваа тешка криза

Шкријељ: Нема да дозволиме некој да печали на грбот на граѓаните во оваа тешка криза

Скопје, 15 март 2023 Пратеничката на СДСМ Санела Шкријељ во емисијата „10 минути“ на ТВ21 ис...

Рускиот и американскиот министер за одбрана разговараа телефонски по инцидентот со дронот

Рускиот и американскиот министер за одбрана разговараа телефонски по инцидентот со дронот

Вашингтон, 15 март 2023 (МИА) - Министрите за одбрана на Русија и САД, Сергеј Шојг...

Гаши: Алтернатива ќе отвори канали за комуникација со сите други политички субјекти

Гаши: Алтернатива ќе отвори канали за комуникација со сите други политички субјекти

Тетово, 15 март 2023 (МИА) - Партијата Алтернатива денеска во Тет...

Египетската полиција ги уапси крадците во домот на Салах

Египетската полиција ги уапси крадците во домот на Салах

 Каиро, 15 март 2023 (МИА) – Двајца мажи

Над 100 европарламентарци бараат УЕФА да ја исфрли Белорусија од евроквалификациите

Над 100 европарламентарци бараат УЕФА да ја исфрли Белорусија од евроквалификациите

  Брисел, 15 март 2023 (МИА) – Повеќе...

Image

Остани поврзан