• понеделник, 22 април 2024
Парламентарното мнозинство ги избра новите министри во Владата

Парламентарното мнозинство ги избра новите министри во Владата

Скопје, 27 февруари 2023   На предлог на претседателот на Владата на...

Собранието ја почна расправата за разрешување на заменик-министрите, седницата продолжува утре 

Собранието ја почна расправата за разрешување на заменик-министрите, седницата продолжува утре 

Скопје, 27 февруари 2023 (МИА) - Реконструкцијата на Владата не е мотивирана од имиња и презимиња, о...

Ковачевски подготвен да биде домаќин на средбата Вучиќ-Курти

Ковачевски подготвен да биде домаќин на средбата Вучиќ-Курти

Скопје, 28 февруари 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски е подготвен да биде домаќин на средбат...

Избрани новите министри - Лога за правда, Меџити за здравство, Алиу за информатичко општество и Шукова за животна средина

Избрани новите министри - Лога за правда, Меџити за здравство, Алиу за информатичко општество и Шукова за животна средина

Скопје, 27 февруари 2023 (МИА) - Собранието вечерва ги избра четирите нови министри во Владата - Кре...

МИА Најави МКД 

МИА Најави МКД 

28 февруари 2023 

„Ги запознаваме ретките болести 2023“: Џиновски вроден невус

„Ги запознаваме ретките болести 2023“: Џиновски вроден невус

Џиновски вроден невус/Giant congenital...

Зеќирија Ибрахими: Ставот за Асоцијација на албански општини е мој личен, не на партијата

Зеќирија Ибрахими: Ставот за Асоцијација на албански општини е мој личен, не на партијата

Скопје, 27 февруари 2023 (МИА) - Генералниот секретар на Алтернатива Зеќирија Ибрахими вели дека&nbs...

Ковачевски: Инсталиравме 152 мегават часови за само една година, зелената енергетска трансформација е во полн ек

Ковачевски: Инсталиравме 152 мегават часови за само една година, зелената енергетска трансформација е во полн ек

Скопје, 27 февруари 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски вечерва, реплицирајќи му на пратеник...

Големо невреме во Струмица

Големо невреме во Струмица

Струмица, 27 февруари 2023 (МИА) - Вечерва околу 20 часот Струмица ја зафати силно краткотрајно невр...

Собранието на уште една пауза, до 23 часот

Собранието на уште една пауза, до 23 часот

Скопје, 27 февруари 2023 (МИА) - На предлог на координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Мит...

Во Англија и Велс стапи во сила забраната за бракови на млади под 18 години

Во Англија и Велс стапи во сила забраната за бракови на млади под 18 години

Лондон, 27 февруари 2023 (МИА) - Во Англија и...

Романија: 95 лица осудени за корупција во декември и јануари, меѓу нив раководители на агенции и министерства

Романија: 95 лица осудени за корупција во декември и јануари, меѓу нив раководители на агенции и министерства

Букурешт, 27 февруари 2023 (МИА) - Деведесет и пет лица се осудени за коруп...

Шутиноски за МИА: На 10 мај стартува домашната берза на електрична енергија, очекуваме да биде ликвидна од првиот ден

Шутиноски за МИА: На 10 мај стартува домашната берза на електрична енергија, очекуваме да биде ликвидна од првиот ден

Скопје, 28 февруари 2023 (МИА)

Борел: Вучиќ и Курти постигнаа договор за Спогодбата, дополнителни преговори за имплементацијата

Борел: Вучиќ и Курти постигнаа договор за Спогодбата, дополнителни преговори за имплементацијата

Брисел, 27 февруари 2023 (МИА) - Шефот на европската дипломатија Жозеп...

Астрономски календар

Астрономски календар

Image

Остани поврзан