• среда, 21 февруари 2024
Ахмети: Членството во ЕУ ќе ја зајакне економијата и животниот стандард во државата

Ахмети: Членството во ЕУ ќе ја зајакне економијата и животниот стандард во државата

Скопје, 2 февруари 2023Претседателот на Демократската...

МИА НАЈАВИ МКД

МИА НАЈАВИ МКД

Меџити: За уставни измени потребни се уште шест пратеници од ВМРО ДПМНЕ

Меџити: За уставни измени потребни се уште шест пратеници од ВМРО ДПМНЕ

Гостивар, 2 февруари 2023 (МИА) - Изет Меџити и други приврзаници на т.н. „огнена група“ од ДУИ вече...

Суд во Њујорк одобри конфискација на имотот на рускиот олигарх Малофеев

Суд во Њујорк одобри конфискација на имотот на рускиот олигарх Малофеев

Њујорк, 2 февруари 2023 (МИА) -  Окружниот суд на САД во Менхетен, државата Њујорк, денеска дон...

МВР: За безбедноста на 4 февруари не се ангажирани припадници на бугарската полиција

МВР: За безбедноста на 4 февруари не се ангажирани припадници на бугарската полиција

Скопје, 2 февруари 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи вечерва ги демантираше информации...

Зеленски: Украина заслужува оваа година да почне преговори за членство во ЕУ

Зеленски: Украина заслужува оваа година да почне преговори за членство во ЕУ

Киев, 2 февруари 2023 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски изјави денеска дека неговат...

Спасовски: Ги преземаме сите мерки за достоинствено чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Спасовски: Ги преземаме сите мерки за достоинствено чествување на годишнината од раѓањето на Гоце Делчев

Скопје, 2 февруари 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски уверува дека чествув...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

3 Февруари 2023 Киев - Самит Украина - Европската унија. Талин

Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, но подготвени сме и да раководиме со одредени институции

Таравари: Би поддржале и малцинска Влада, но подготвени сме и да раководиме со одредени институции

Скопје, 2 февруари 2023 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари вечерва изјав...

Волас: Велика Британија не ја исклучува можноста за испраќање на авиони во Украина

Волас: Велика Британија не ја исклучува можноста за испраќање на авиони во Украина

Лондон, 2 февруари 2023 (МИА) – Британскиот министер за одбрана Бен Волас денеска изјави дека Лондон...

Во САД околу илјада деца мигранти чекаат да бидат вратени кај нивните родители

Во САД околу илјада деца мигранти чекаат да бидат вратени кај нивните родители

Албанската влада усвои предлог-договор за соработка со РСМ за формирање заедничка група за борба против организираниот криминал

Албанската влада усвои предлог-договор за соработка со РСМ за формирање заедничка група за борба против организираниот криминал

Дебар, 2 февруари 2023 (МИА) - Албанската влада на вчерашната седница усвоила Предлог-д...

СЕХА: Пораз за Еурофарм Пелистер на гостувањето кај Нексе

СЕХА: Пораз за Еурофарм Пелистер на гостувањето кај Нексе

Нашице, 2 февруари 2023 (МИА) - Рак...

Пател: Конзулатот на САД во Истанбул останува отворен 

Пател: Конзулатот на САД во Истанбул останува отворен 

 

Штрајк на вработените во компанијата „Кока-Кола“ во Германија

Штрајк на вработените во компанијата „Кока-Кола“ во Германија

Берлин, 2 февруари 2023 (МИА) - Стотици вработени во компанијата газирани пијалаци „

Image

Остани поврзан