• понеделник, 22 април 2024
На денешен ден

На денешен ден

11 октомври 2022 (МИА) 1521.- Папата Лав X на англи...

Од верските календари

Од верските календари

11 октомври 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулија...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 11 октомври 2022 (МИА) - Денеска е вторник, 11 октомври 2022 година, 283-иот ден во годината. Д...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

11 октомври 2022  Скопје - Врачување на државната награда „11 Октомври“ за 2022 годин...

Спасовски во Женева присуствуваше на доделувањето на УНХЦР „Нансен” наградата на Меркел

Спасовски во Женева присуствуваше на доделувањето на УНХЦР „Нансен” наградата на Меркел

Скопје, 10 октомври 2022 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва на неговиот фе...

Здруженија со имиња на соработници на фашистичкиот режим не ги подобруваат односите со соседите, смета Ковачевски

Здруженија со имиња на соработници на фашистичкиот режим не ги подобруваат односите со соседите, смета Ковачевски

Скопје, 10 октомври 2022 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски вели дека јасно ги искажува ставовите по...

Со крената глава, како Македонци седиме на маса во Брисел и преговараме за членство во ЕУ, вели Ковачевски

Со крената глава, како Македонци седиме на маса во Брисел и преговараме за членство во ЕУ, вели Ковачевски

Скопје, 10 октомври 2022 (МИА) - Моите политики се нашите граѓани со крената гла...

Руски хакери напaднале веб-страни на повеќе аеродроми во САД

Руски хакери напaднале веб-страни на повеќе аеродроми во САД

Вашингтон, 10 октомври 2022 (МИА) - Десеттина веб-страни на аеродороми во САД, меѓу кои и неколку од на...

ЈП, институциите и општините да преземат мерки за штедење струја, порача Ковачевски

ЈП, институциите и општините да преземат мерки за штедење струја, порача Ковачевски

Скопје, 10 октомври 2022 (МИА) - Треба да се направи анализа дали јавни претпријатија имаат потреба од...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

11 октомври 2022 Прага - Почеток на дводневната неформална средба на министрите за ен...

Протест пред руската амбасада во Софија

Протест пред руската амбасада во Софија

Софија, 10 октомври 2022 (МИА) - Пред руската амбасада во Бугарија се одржа протест во спомен на загина...

Ковачевски: Од ноември треба да почне исплатата на помошта за ранливите категории граѓани и пензионерите

Ковачевски: Од ноември треба да почне исплатата на помошта за ранливите категории граѓани и пензионерите

Скопје, 10 октомври 2022 (МИА) - Планот е од ноември да почне исплатата на финансиската поддршка за ран...

Захарова: Повторуваме - задачите што ги поставивме во Украина ќе бидат исполнети

Захарова: Повторуваме - задачите што ги поставивме во Украина ќе бидат исполнети

Москва, 10 октомври 2022 (МИА) - Русија е отворена за дипломатија, но охрабрувањето на Киев од страна н...

Меси поради повреда ја пропушта Бенфика

Меси поради повреда ја пропушта Бенфика

Лисабон, 10 октомври 2022 (МИА) – Фудбалерот на ПСЖ, Лионел Меси, поради полесна повреда на ногата ќе г...

Димитриевски: Во Прилеп формирано здружението „За нашите граѓани“

Димитриевски: Во Прилеп формирано здружението „За нашите граѓани“

Скопје, 10 октомври 2022 Почитувани,Актуелниот градо...

Image

Остани поврзан