• петок, 22 септември 2023

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет
11 октомври 2022 Прага - Почеток на дводневната неформална средба на министрите за енергетика од членките на Европската Унија. Брисел - Прес-конференција на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг, пред состанокот на министрите за одбрана на Алијансата. Брисел - Европскиот комесар за проширување, Оливер Вархеји, учествува на амбасадорската конференција „Иднината на проширувањето на ЕУ и соседската политика и политичката заедница на ЕУ“ и се среќава со шефовите на мисиите на земјите од Западен Балкан во ЕУ. Лондон - Британскиот Врховен суд во текот на два дена ќе го разгледува барањето на Шкотска за одржување референдум за независност.

Остани поврзан