• вторник, 18 јуни 2024
Изјава на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски

Изјава на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Актуелниот претседател на државата и кандида...

Завршен митинг на СДСМ во Скопје: Изборите на 8 мај се последниот повик за Европа и од тоа нема да се откажеме

Завршен митинг на СДСМ во Скопје: Изборите на 8 мај се последниот повик за Европа и од тоа нема да се откажеме

Скопје, 6 мај 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и Коалицијата, Стево Пендаровс...

Пендаровски: Очекувам пресврт во вториот круг на изборите

Пендаровски: Очекувам пресврт во вториот круг на изборите

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски вечерва во интервју за телеви...

МТВ: Македонската телевизија ги отфрла информациите од кабинетот на Пендаровски дека Гордана Силјановска-Давкова сама си договорила дуел

МТВ: Македонската телевизија ги отфрла информациите од кабинетот на Пендаровски дека Гордана Силјановска-Давкова сама си договорила дуел

Скопје, 2 мај 2024 ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРЕДИЗБОРНО СООЧУВАЊЕ НА МТВ Вечерва во 20:15 на М...

Претседателската дебата на МТВ ги скара кандидатите на социјалните мрежи

Претседателската дебата на МТВ ги скара кандидатите на социјалните мрежи

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) – Претседателската дебата на МТВ ги скара кандидатите на социјалните мрежи....

Пендаровски: Со сегашната опозиција или ако утре биде власт, до 2050 година нема да бидеме земја членка на ЕУ

Пендаровски: Со сегашната опозиција или ако утре биде власт, до 2050 година нема да бидеме земја членка на ЕУ

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од СДСМ и коалицијата, Стево Пендар...

Пендаровски од Тетово: Нашите концепти не се разликуваат во нијанси, нашите концепти се драстично различни

Пендаровски од Тетово: Нашите концепти не се разликуваат во нијанси, нашите концепти се драстично различни

Тетово, 29 април 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател Стево Пендаровс...

Пендаровски: Бројот 1 е изборот за успех на државата, се друго е рецепт за продолжена агонија, за враќање на режимот

Пендаровски: Бројот 1 е изборот за успех на државата, се друго е рецепт за продолжена агонија, за враќање на режимот

Охрид, 27 април 2024 (МИА) – Претседателот Стево Пендаровски, кандидатот за претседател на владејачк...

Изјава на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски

Изјава на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Држава која преговара со Европската унија не смее да си дозволи лош из...

Костадиновска-Стојчевска: Нашиот претседател Стево е вистински заштитник и промотор на македонскиот културен идентитет

Костадиновска-Стојчевска: Нашиот претседател Стево е вистински заштитник и промотор на македонскиот културен идентитет

22 април 2024  Коносителката на кандидатската листа на СДСМ во петтата изборна еди...

Пендаровски: Политичкиот реализам е дека без промена на Уставот нема напредок кон ЕУ

Пендаровски: Политичкиот реализам е дека без промена на Уставот нема напредок кон ЕУ

Скопје, 17 април 2024 (МИА) - Претседателот на државата и претендент за втор мандат на претстојните...

Пендаровски: Со масовна мобилизација на 24 април и на 8 мај не очекуваме ништо помалку од две победи

Пендаровски: Со масовна мобилизација на 24 април и на 8 мај не очекуваме ништо помалку од две победи

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Вечерва со бројното присуство потврдуваме дека ова не е вмровска општи...

Пендаровски ги отфрли обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за тајни средби за амнестија на политичари

Пендаровски ги отфрли обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ за тајни средби за амнестија на политичари

Скопје, 15 април 2024 (МИА) – Доколку господинот Христијан Мицкоски, тврди дека имало тајни средби,...

Пендаровски за МИА: Реалните анкети покажуваат дека мнозинството граѓани се задоволни од претседателскиот кабинет изминативе пет години

Пендаровски за МИА: Реалните анкети покажуваат дека мнозинството граѓани се задоволни од претседателскиот кабинет изминативе пет години

Скопје, 9 април 2024 (МИА) - Стево Пендаровски, актуелен шеф на држават...

Стево Пендаровски ја објави својата програма за претседателските избори, составена од пет столба

Стево Пендаровски ја објави својата програма за претседателските избори, составена од пет столба

Скопје, 6 април 2024 Претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во својата програма за прет...

Image

Остани поврзан