• недела, 16 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 28 април 2024 Куманово – По повод 2...

Димитриевски:  Не бараме по секоја цена власт, туку ќе бидеме корективот и на власта и на опозицијата

Димитриевски:  Не бараме по секоја цена власт, туку ќе бидеме корективот и на власта и на опозицијата

Прилеп, 27 април 2024 (МИА) - Во првиот круг, дефинитивно народот избра и формираше трета опција во...

Ковачки: Криминалецот Ахмети ќе ги врати парите со кои во Третата изборна единица врши поткуп на граѓаните и ќе оди во опозиција

Ковачки: Криминалецот Ахмети ќе ги врати парите со кои во Третата изборна единица врши поткуп на граѓаните и ќе оди во опозиција

Кочани, 27 април 2024 (МИА) – На 8 мај ќе го зададеме вториот удар на оваа криминална власт и ќе поб...

Апасиев од Тетово: Секое второ дете од Полог се раѓа во Швајцарија

Апасиев од Тетово: Секое второ дете од Полог се раѓа во Швајцарија

Скопје, 27 април 2024 „Етнотрибализмот ни го сервираат како европска вредност. Ние создадовм...

Мицкоски: Европски ли е кога Ахмети викаше УЧК во Скопје, со СДС и ДУИ се подрива идејата за ЕУ

Мицкоски: Европски ли е кога Ахмети викаше УЧК во Скопје, со СДС и ДУИ се подрива идејата за ЕУ

Кочани, 27 април 2024 (МИА) – Додека се колнат во ЕУ - ја купуваат Соравија, додека зборат за правда...

Ристовски во Шуто Оризари: Време е Ромите да добијат шанса да се изборат за подобро утре

Ристовски во Шуто Оризари: Време е Ромите да добијат шанса да се изборат за подобро утре

Скопје, 27 април 2024 Попладнево во Шуто Оризари носителот на листата во ИЕ 2 на Коалицијата...

Али Ахмети од Долнени: Европскиот фронт е цврст како челик, на 8 мај ја продлабочуваме победата со број 4

Али Ахмети од Долнени: Европскиот фронт е цврст како челик, на 8 мај ја продлабочуваме победата со број 4

Скопје, 27 април 2024  Претседателот на ДУИ, г-дин Али Ахмети, по Кичево со своите сора...

Апасиев: Доста е од гласање за помалото зло, треба да спречиме штетни политики

Апасиев: Доста е од гласање за помалото зло, треба да спречиме штетни политики

Прилеп, 27 април 2024 (МИА) - Резултатот од првиот круг реално беше очекуван, а сега очекуваме над 8...

Ковачевски од Гостивар: Ние не се откажуваме и нема да се откажеме

Ковачевски од Гостивар: Ние не се откажуваме и нема да се откажеме

Гостивар, 27 април 2024 (МИА) - СДСМ е силна партија и ако некој мисли дека туку така ќе се откажеме...

Мециновиќ: Ние во претходниот мандат бевме најголеми непријатели на владеењето на СДС и ДУИ

Мециновиќ: Ние во претходниот мандат бевме најголеми непријатели на владеењето на СДС и ДУИ

Скопје, 27 април 2024 ​​​На Мицкоски му честитаа Таравари и Касами за резултатите од првиот...

Илир Мета реизбран за претседател на Партијата на Слобода

Илир Мета реизбран за претседател на Партијата на Слобода

Тирана, 27 април 2024 (МИА) - На денешната Национална конвенција на Партијата на слободата,  за...

АБА2: МЗТ Скопје Аеродром поразен од Спартак

АБА2: МЗТ Скопје Аеродром поразен од Спартак

  Скопје, 27 април 20204 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром претрпеа вечерва по...

Димитриевски од Кавадарци: Се роди нова политичка опција,  никогаш повеќе во државата нештата нема да бидат исти

Димитриевски од Кавадарци: Се роди нова политичка опција,  никогаш повеќе во државата нештата нема да бидат исти

Кавадарци, 27 април 2024 (МИА) - Се роди нова политичка опција, трета опција во државата, можам да в...

Латвијците повикани своите подруми да ги претворат во засолништа од воздушни напади

Латвијците повикани своите подруми да ги претворат во засолништа од воздушни напади

Рига, 27 април 2024 (МИА) -    Властите на Латвија, балтичка земја што е соседна со Русија...

Снопче: Бројот 6 првиот совршен број, 6 точки на дигитализација зошто треба да се гласа за бројот 6

Снопче: Бројот 6 првиот совршен број, 6 точки на дигитализација зошто треба да се гласа за бројот 6

Тетово, 27 април 2024 (МИА) - На денешната презентација на програмата „План 2030“ на коалицијата Вре...

Image

Остани поврзан