• сабота, 25 мај 2024
Села:  Треба да се почитува волјата на народот и за Влада да преговараат мандатар со победник 

Села:  Треба да се почитува волјата на народот и за Влада да преговараат мандатар со победник 

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) –  Лидерот на Алијансата за Албанците Зи...

Изјава на претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села

Изјава на претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села

Струга, 8 мај 2024 (МИА) - Порака за масовна излезеност да гласаат граѓ...

Села за МИА: Или ги прифаќаш уставните измени или треба да кажеш дека не си за членство во ЕУ

Села за МИА: Или ги прифаќаш уставните измени или треба да кажеш дека не си за членство во ЕУ

Скопје, 27 април 2024 (МИА) – Или ги прифаќаш уставните измени или треб...

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба доколку е донесена ваква одлука

Села тврди дека ги добил печатите од АА, Таравари најавува жалба доколку е донесена ваква одлука

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Печатите од Алијанса за Албанците ги доби крилото на Зијадин Села. Вакв...

Ахмети и Села потпишаа коалиција во Гостивар

Ахмети и Села потпишаа коалиција во Гостивар

Гостивар, 30 март 2024 (МИА) – На партиски собир во спортската сала „Младост“ во Гостивар Али Ахмети...

Крилото на Села на АА оди во коалиција со Европскиот фронт, очекува најмалку пет пратенички мандати

Крилото на Села на АА оди во коалиција со Европскиот фронт, очекува најмалку пет пратенички мандати

Скопје, 28 март 2024 (МИА) - Крилото на Алијанса за Албанците предводено од Зијадин Села на претстој...

Таравари со последен повик до приврзаниците на Села да го земат печатот од АА, во спротивно очекува да станат дел од ДУИ

Таравари со последен повик до приврзаниците на Села да го земат печатот од АА, во спротивно очекува да станат дел од ДУИ

Тетово, 28 март 2024 (МИА) - Претседателот на Алијанса за Албанците и к...

Таравари повтори дека ќе го даде печатот за сопартијците од фракцијата да не бидат на иста листа со ДУИ и ДПА

Таравари повтори дека ќе го даде печатот за сопартијците од фракцијата да не бидат на иста листа со ДУИ и ДПА

Тетово, 23 март 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател на Коалицијата „Вреди“ Арбен Таравари од Тето...

Неколку скопски села утре без струја

Неколку скопски села утре без струја

Скопје, 20 март 2024 (МИА) -  Корисниците од селата Кучевиште, Мирковци, Побожје, Бродец, Тануш...

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Села: Таравари работи на уништување на АА, треба сами да одиме на избори

Скопје, 29 февруари 2024 (МИА) - Зијадин Села од Алијанса за Албанците (АА) вечерва повтори дека спо...

Реакција од Статутарната комисија на Алијансата за Албанците на Конгресот организиран од Зијадин Села

Реакција од Статутарната комисија на Алијансата за Албанците на Конгресот организиран од Зијадин Села

Скопје, 19 февруари 2024 Статутот на Алијансата за Албанците, во член 51, предвидува Статута...

Села повторно претседател на Алијанса за Албанците, најавува победа на изборите

Села повторно претседател на Алијанса за Албанците, најавува победа на изборите

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) -  Зијадин Села е избран за претседател на Алијансата на Албанци...

Села повторно претседател на Алијанса за Албанците, Таравари разрешен

Села повторно претседател на Алијанса за Албанците, Таравари разрешен

Скопје, 18 февруари 2024 (МИА) - На денешниот четврти конгрес на Алијансата на Албанците Зијадин Сел...

Села: Целта на Таравари била поделбата на партијата

Села: Целта на Таравари била поделбата на партијата

13 февруари 2024  Зиадин Села, во емисијата Клан Дебат изј...

Донесена иницијатива Таравари да биде разрешен од претседател на Алијанса за Албанците (ДПЛ)

Донесена иницијатива Таравари да биде разрешен од претседател на Алијанса за Албанците (ДПЛ)

Скопје, 10 февруари 2024 (МИА) - Иницијатива за разрешување на Арбен Таравари од претседател на Алиј...

Image

Остани поврзан