• петок, 19 јули 2024
Определени мерки за претпазливост за Иџет Мемети

Определени мерки за претпазливост за Иџет Мемети

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – По предлог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран кримин...

Обвинителство бара мерки за претпазливост за второосомничениот во случајот за примање награда за противзаконито влијание

Обвинителство бара мерки за претпазливост за второосомничениот во случајот за примање награда за противзаконито влијание

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Јавниот обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организи...

ЕУ ги советува авиокомпаниите да бидат внимателни во воздушните простори на Израел и Иран

ЕУ ги советува авиокомпаниите да бидат внимателни во воздушните простори на Израел и Иран

Брисел, 15 април 2024 (МИА) - Агенцијата за воздухопловна безбедност на ЕУ (ЕАСА) денеска испрати е-...

Либан издаде упатства за претпазливост за евакуација на аеродромот во Бејрут во случај на вонредна состојба

Либан издаде упатства за претпазливост за евакуација на аеродромот во Бејрут во случај на вонредна состојба

Бејрут, 28 октомври 2023 (МИА) - Либанските власти денеска издадоа упатства за претпазливост за евак...

Судот ги прифати мерките за претпазливост на ОЈО Скопје за багеристот

Судот ги прифати мерките за претпазливост на ОЈО Скопје за багеристот

Скопје, 2 јули 2023 (МИА) - Судот ги прифати мерките за претпазливост предложени од Основното јавно...

Прилерските пожарникари се подготвуваат за летната сезона и предупредуваат на претпазливост

Прилерските пожарникари се подготвуваат за летната сезона и предупредуваат на претпазливост

Прилеп, 20 мај 2023 (МИА) - Со показни и тактички вежби и доделување на професионалните значки на по...

Image

Остани поврзан