• вторник, 16 април 2024
Ахмети: Во борбата против корупцијата за да биде процесот кредибилен да има и меѓународни експерти

Ахмети: Во борбата против корупцијата за да биде процесот кредибилен да има и меѓународни експерти

Тетово, 2 јули 2023 (МИА) - Претседателот на ДУИ, Али Ахмети смета дека со меѓународни експерти ќе и...

Избори во 14 ограноци на ДУИ, претседателот Ахмети ги објави имињата на победницит

Избори во 14 ограноци на ДУИ, претседателот Ахмети ги објави имињата на победницит

Тетово, 2 јули (МИА) - Демократската унија за интеграција денеска организираше внатрепартиски избори...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

3 јули 2023 Скопје -  Собраниската Комисија за политички систем и одно...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

3 јули 2023  Мадрид - Членовите на Колеџот на еврокомесари и шефот на...

Украински власти: Жестоки борби на линијата на фронтот

Украински власти: Жестоки борби на линијата на фронтот

Киев, 2 јули 2023 (МИА) - Руските сили напредуваат во четири области долж линијата на фронтот во ист...

Во Франција и вечерва 45.000 полицајци ќе се справуваат со нередите

Во Франција и вечерва 45.000 полицајци ќе се справуваат со нередите

Париз, 2 јули 2023 (МИА) - Четириесет и пет илјади полицајци се мобилизирани и вечерва за да г контр...

Дворот на училиштето „Пенестија

Дворот на училиштето „Пенестија" во Дебар од утре пренаменат во паркиралиште

Дебар, 2 јули 2023 (МИА) - Општина Дебар попладнево информираше дека дворот на Основното општинско у...

Телефонски разговор Мицотакис – Бајден, потврдени блиските врски меѓу двете земји

Телефонски разговор Мицотакис – Бајден, потврдени блиските врски меѓу двете земји

Атина, 2 јули 2023 (МИА) – Двајцата лидери ги потврдија блиските врски меѓу двете земји, како и нивн...

Хоти: Двоецот Курти–Османи стана проблем за европската безбедност

Хоти: Двоецот Курти–Османи стана проблем за европската безбедност

Приштина, 2 јули 2023 (МИА) – Поранешниот косовски премиер, сега пратеник на опозицискиот Демократск...

Бабата на убиениот Нахел повика на прекин на нередите во Франција

Бабата на убиениот Нахел повика на прекин на нередите во Франција

Париз, 2 јули 2023 (МИА) - Бабата на 17-годишниот Нахел чие убиство во вторникот предизвика бран нер...

ГН на Австрија: Седма победа сезонава на Ферстапен

ГН на Австрија: Седма победа сезонава на Ферстапен

Шпилберг, 2 јули 2023 (МИА) - Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен, победи на денешната трка за Голема...

Шолц: Германија „со загриженост“ ги следи немирите во Франција

Шолц: Германија „со загриженост“ ги следи немирите во Франција

Берлин, 2 јули 2023 (МИА) - Германија „со загриженост“ ги следи немирите во Франција, поради што е о...

Николовски  на средба со Мамадов ги претстави искуствата за консолидација на земјоделското земјиште

Николовски на средба со Мамадов ги претстави искуствата за консолидација на земјоделското земјиште

Скопје, 2 јули 2023 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и вод...

Веа потпиша за Јувентус

Веа потпиша за Јувентус

Торино, 2 јули 2023 (МИА) – Италијанскиот фудбалски гигант Јувентус објави дека ги засилил своите ре...

Бајден на европска турнеја, ќе учествува на самитот на НАТО во Вилнус

Бајден на европска турнеја, ќе учествува на самитот на НАТО во Вилнус

Вашингтон, 2 јули 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден од 9 до 13 јули ќе биде на турнеј...

Image

Остани поврзан