• среда, 29 мај 2024
Во автобусот што се запали на патот Охрид-Кичево немало патници

Во автобусот што се запали на патот Охрид-Кичево немало патници

Скопје, 20 мај 2023 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи, повикувајќи се на информациј...

Во прекин сообраќајот Охрид-Кичево кај Извор

Во прекин сообраќајот Охрид-Кичево кај Извор

Скопје, 20 мај 2023 (МИА) - Вечерва од 21 часот на патот Охрид - Кичево, кај Извор, сообраќајот е во...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

21 мај 2023 Скопје - Свечена академија во чест на Националниот ден на Власи...

Низа активности повод Денот на пожарникарите во Берово и Мaкедонска Каменицa

Низа активности повод Денот на пожарникарите во Берово и Мaкедонска Каменицa

Берово, 20 мај 2023 (МИА) - Со тактичко-показна вежба и оддавање почит на  пожарникарите во Бер...

ВМРО-ДПМНЕ на теренски активности „Ова е Македонија за сите“ меѓу граѓаните во Чашка, Ростуше и неколку места во Овчеполието

ВМРО-ДПМНЕ на теренски активности „Ова е Македонија за сите“ меѓу граѓаните во Чашка, Ростуше и неколку места во Овчеполието

Скопје, 20 мај 2023 (МИА) - Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски, пратениците Никола...

Соопштение на Фракцијата на ДУИ

Соопштение на Фракцијата на ДУИ

Скопје, 20 мај 2023  Почитувани граѓани, сопартијци, активисти и гласачи на Демократска...

Македонија ЃП го одбрани трофејот во купот

Македонија ЃП го одбрани трофејот во купот

Скопје, 20 мај 2023 (МИА) – Екипата на Македонија Ѓорче Петров е победник на јубилејното 30-то издан...

МАЕИ спроведе акција за чистење и холтикултурно уредување на дворот и околината на манастирот во Туминец

МАЕИ спроведе акција за чистење и холтикултурно уредување на дворот и околината на манастирот во Туминец

Дебар, 20 мај 2023 (МИА) - Општинскиот комитет за Преспа на единствената македонска партија во Албан...

Професионален војник под истрага за примање поткуп

Професионален војник под истрага за примање поткуп

Скопје, 20 мај 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истр...

Битиќи: Градиме економски модел кој се се фокусира на социјалниот напредок

Битиќи: Градиме економски модел кој се се фокусира на социјалниот напредок

Скопје, 20 мај 2023 Потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќ одржа предавање на учесниците на...

Ковачки: Стразбур потврди дека се гонат политички неистомисленици

Ковачки: Стразбур потврди дека се гонат политички неистомисленици

Скопје, 20 мај 2023 Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки при денешната теренска посета в...

Њујорк заинтересиран за Ембид

Њујорк заинтересиран за Ембид

Њујорк, 20 мај 2023 (МИА) - Новинарот на „The New York Daily News“, Стефан Бонди, објави информација...

Летната тераса на штипски Дом на млади се отвара со концерт на ,,Леб и сол

Летната тераса на штипски Дом на млади се отвара со концерт на ,,Леб и сол"

Штип, 20 мај 2023 (МИА) - Штипјани вечер ќе може да уживаат на концерт на реконструираната летна тер...

Георгиев: Судскиот совет ќе работи транспарентно и законито

Георгиев: Судскиот совет ќе работи транспарентно и законито

Скопје, 20 мај 2023 (МИА) - Потребна е голема посветеност и лидерство за да се надминат проблемите и...

Дел од Струшките улици затворени утре за „Трка на поезијата“

Дел од Струшките улици затворени утре за „Трка на поезијата“

Струга, 20 мај 2023 (МИА) - Поради одржување на спортската манифестација „Трка на поезијата“ утре од...

Image

Остани поврзан