• среда, 19 јуни 2024
Убијците на познат холандски новинар осудени на казна затвор до 28 години

Убијците на познат холандски новинар осудени на казна затвор до 28 години

Амстердам, 12 јуни 2024 (МИА) - Холандскиот суд осуди денеска тројца мажи на казна затвор до 28 годи...

Нема траги од насилство на телото на новинарот од Би-би-си кој беше пронајден мртов на грчкиот остров Сими

Нема траги од насилство на телото на новинарот од Би-би-си кој беше пронајден мртов на грчкиот остров Сими

Атина, 10 јуни 2024 (МИА) – Без траги на насилство или повреди кои упатуваат на кривично дело се прв...

Пронајден мртов исчезнатиот новинар и презентер на Би-би-си на грчкиот остров Сими

Пронајден мртов исчезнатиот новинар и презентер на Би-би-си на грчкиот остров Сими

Атина, 9 јуни 2024 (МИА) – Британскиот новинар и презентер на Би-би-си, познат по емисијата „Верувај...

Новинар и презентер на Би-би-си исчезна на грчкиот остров Сими

Новинар и презентер на Би-би-си исчезна на грчкиот остров Сими

Атина, 7 јуни 2024 (МИА) – Британскиот новинар и презентер на Би-би-си, познат по емисијата „Верувај...

Руски новинар на „Форбс“ е приведен поради наводно ширење лажни информации за армијата

Руски новинар на „Форбс“ е приведен поради наводно ширење лажни информации за армијата

Москва, 26 април 2024 (МИА) – Новинарот на магазинот „Форбс Русија“, Сергеј Мингазов е приведен под...

Во Венецуела уапсен новинар поради наводна вмешаност во обид за атентат врз претседателот Мадуро

Во Венецуела уапсен новинар поради наводна вмешаност во обид за атентат врз претседателот Мадуро

Каракас, 16 април 2024 (МИА) - Познатиот венецуелски активист, новинарот Карлос Хулио Рохас, е уапсе...

Поднесена кривична пријава против новинарот Фуркан Салиу

Поднесена кривична пријава против новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 11 април 2024 (МИА) - Министерството за внатрешни работи денeска поднесе кривична пријава пр...

ЗНМ и ССНМ со претставка до МВР за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

ЗНМ и ССНМ со претставка до МВР за апсењето на новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 8 април 2024 Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат н...

Се огласи новинарот Фуркан Салиу преку фејсбук профилот на неговиот портал „PortaliX“

Се огласи новинарот Фуркан Салиу преку фејсбук профилот на неговиот портал „PortaliX“

Скопје, 7 април 2024 (МИА) – Новинарот Фуркан Салиу се огласи преку Фејсбук профилот на неговиот инт...

Приведени лица за напад на полициски службеници, дел од медиумите објавија дека е уапсен новинарот Фуркан Салиу

Приведени лица за напад на полициски службеници, дел од медиумите објавија дека е уапсен новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 7 април 2024 (МИА) - Денеска околу 17 часот на фудбалскиот стадион во с. Средно Коњари за вр...

Предложен притвор за извршителката од Кичево која физички нападна новинар и полицаец

Предложен притвор за извршителката од Кичево која физички нападна новинар и полицаец

Скопје, 22 март 2024 (МИА) -  Основното јавно обвинителство Кичево...

АВМУ го осудува вчерашниот физички напад врз новинарот Фуркан Салиу

АВМУ го осудува вчерашниот физички напад врз новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 22 март 2024 Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги го осудува вчераш...

Обвинителството презема дејствија за нападот врз новинарот Фуркан Салиу

Обвинителството презема дејствија за нападот врз новинарот Фуркан Салиу

Скопје, 21 март 2024 (МИА) - Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кичево е известен за н...

Русија го протера дописникот на „Ел Мундо“, Колас

Русија го протера дописникот на „Ел Мундо“, Колас

Мадрид, 21 март 2024 (МИА) – Дописникот на шпанскиот весник „Ел Мундо“ е протеран од Русија откако в...

„Ал Џезира“ тврди дека израелската армија накратко уапсила еден од нејзините известувачи

„Ал Џезира“ тврди дека израелската армија накратко уапсила еден од нејзините известувачи

Газа, 19 март 2024 (МИА) - Катарската телевизија „Ал Џезира“ вчера ја обвини израелската армија дека...

Image

Остани поврзан