• вторник, 28 мај 2024
Нетанјаху го оквалификува како „трагична грешка“ нападот на камп во Рафа

Нетанјаху го оквалификува како „трагична грешка“ нападот на камп во Рафа

Тел Авив, 27 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го коментираше ноќешниот напад...

Палестинците го обвинуваат Израел за напад на кампот за раселени лица, Израел тврди дека целел легитимни цели

Палестинците го обвинуваат Израел за напад на кампот за раселени лица, Израел тврди дека целел легитимни цели

Рафа, 27 мај 2024 (МИА) - Палестинските власти и Хамас го обвинија Израел за „масакр“ кога целеше це...

Дваесет лица загинаа во израелскиот напад врз бегалскиот камп Нусеират

Дваесет лица загинаа во израелскиот напад врз бегалскиот камп Нусеират

Газа, 19 мај 2024 (МИА) - Дваесет лица загинаа пред да зазори во израелски воздушен напад врз куќа в...

Полицијата го растури пропалестинскиот протестен камп на Универзитетот УКЛА во Калифорнија

Полицијата го растури пропалестинскиот протестен камп на Универзитетот УКЛА во Калифорнија

Вашингтон, 2 мај 2024 (МИА) - Стотици службеници на автопатот во Калифорнија рано утринава се упатиј...

Под водство на Словенецот Урх одржан првиот камп за македонски пингпонгари

Под водство на Словенецот Урх одржан првиот камп за македонски пингпонгари

Скопје, 1 мај 2024 (МИА) - Првиот камп за млади македонски пингпонгари од предвидените шест под водс...

Почна уредувањето и дозиградбата на кампот во Ѓадер за мигрантите кои ќе пристигнуваат од Италија

Почна уредувањето и дозиградбата на кампот во Ѓадер за мигрантите кои ќе пристигнуваат од Италија

Тирана, 29 март 2024 (МИА) - Започнаа работите околу уредувањето и доизградбата на потребната инфрас...

Кумановскиот музеј доби понуда да организира камп со македонски и американски студенти за археолошки локалитет

Кумановскиот музеј доби понуда да организира камп со македонски и американски студенти за археолошки локалитет

Куманово, 20 март 2024 (МИА) - Реномираниот Флорида Универзитет од Мајами од САД достави понуда за с...

Во Охрид трето издание на детскиот ракометен камп „40х20“, голем број пријавени учесници од странство

Во Охрид трето издание на детскиот ракометен камп „40х20“, голем број пријавени учесници од странство

Охрид, 20 март 2024 (МИА) – Во Охрид трета година по ред во периодот од 30 јуни до 5 јули ќе се одрж...

Најмалку 13 Палестинци загинаа во напад на кампот Нусејрат

Најмалку 13 Палестинци загинаа во напад на кампот Нусејрат

Газа, 9 март 2024 (МИА) - Најмалку 13 Палестинци загинаа во израелските воздушни напади врз бегалски...

Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис во јужна Газа

Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис во јужна Газа

Каиро, 25 февруари 2024 (МИА) - Египет гради втор камп за раселените Палестинци во градот Кан Јунис...

Лекари без граници: Едно дете умира секои два часа во кампот Замзан во Судан

Лекари без граници: Едно дете умира секои два часа во кампот Замзан во Судан

Дубаи, 5 февруари 2024 (МИА) - Најмалку по едно дете умира на секои два часа во суданскиот камп Замз...

Петмина Палестинци убиени во израелски напад врз бегалски камп во градот Тулкерем, на Западниот брег

Петмина Палестинци убиени во израелски напад врз бегалски камп во градот Тулкерем, на Западниот брег

Рамала, 17 декември 2023 (МИА) - Петмина Палестинци се убиени во ноќешните рации на израелската арми...

Девет лица загинаа во пожар во камп на северот на Бразил

Девет лица загинаа во пожар во камп на северот на Бразил

Бразилија, 10 декември 2023 (МИА) - Најмалку девет лица загинаа, а осум се повредени откако пожар из...

ИДФ со булдожер го урнаа споменикот на Јасер Арафат во бегалскиот камп Тулкарем на Западниот Брег

ИДФ со булдожер го урнаа споменикот на Јасер Арафат во бегалскиот камп Тулкарем на Западниот Брег

Рамала, 14 ноември 2023 (МИА) - Булдожер на ИДД денеска го урна  споменикот на починатиот претс...

Средба на лицата со атипичен развој со охридските маратонци

Средба на лицата со атипичен развој со охридските маратонци

Охрид, 26 август 2023 (МИА) – Лица со атипичен развој од годинашниот „Inclusive Wellness Society“ ка...

Image

Остани поврзан