• вторник, 18 јуни 2024
Затворени гласачките места

Затворени гласачките места

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) – Во 19 часот затворени се избирачките места на кои граѓаните на Република...

Училиштата во северно Косово одбиваат да се отворат за гласањето за разрешување на градоначалниците на 21 април

Училиштата во северно Косово одбиваат да се отворат за гласањето за разрешување на градоначалниците на 21 април

Приштина, 17 април 2024 (МИА) – Централната изборна комисија на Косово објави дека само десет гласач...

Талибанците затворија две ТВ станици бидејќи не се придржувале до исламските вредности

Талибанците затворија две ТВ станици бидејќи не се придржувале до исламските вредности

Кабул, 17 април 2024 (МИА) - Талибанците забранија две телевизиски станици во Авганистан затоа што н...

Штрајкот на грчките цариници ги затвори трите гранични премини кон Грција

Штрајкот на грчките цариници ги затвори трите гранични премини кон Грција

Струмица, 2 април 2024 (МИА) - Од утрово од 6 часот трите гранични премини кон Грција, Богородица-Ев...

Училиштата во Израел остануваат затворени, почнува учењето на далечина

Училиштата во Израел остануваат затворени, почнува учењето на далечина

Ерусалим, 10 октомври 2023 (МИА) - Училиштата ширум Израел ќе останат затворени утре, но дадено е од...

Затворени операционите сали во Прилепската болница, се чекаат резултати од испитувањата

Затворени операционите сали во Прилепската болница, се чекаат резултати од испитувањата

Прилеп, 21 февруари 2023 (МИА) - Шест дена се затворени операционите сали  на Гинеколошкот...

Во Хрватска затворени првите бензински пумпи, се очекува затворање на околу 240

Во Хрватска затворени првите бензински пумпи, се очекува затворање на околу 240

Загреб, 5 јули 2022 (МИА) - Во Хрватска денеска се затворени првите бензиски пум...

Лос Анџелес ги затвора изворите за нафта во градот

Лос Анџелес ги затвора изворите за нафта во градот

Лос Анџелес, 27 јануари 2022 (МИА) - Лос Анџелес ќе го забрани дупчењ...

Бектеши: Од 7 до 20 април затворање на сите угостителски објекти

Бектеши: Од 7 до 20 април затворање на сите угостителски објекти

Скопје, 5 април 2021 (МИА) - Министерот за економија Крешник Бектеши на својот фејсбук-профил информира...

Финска го продолжува затворањето на рестораните и баровите до 18 април

Финска го продолжува затворањето на рестораните и баровите до 18 април

Затворени пет правни субјекти и два угостителски објекта

Затворени пет правни субјекти и два угостителски објекта

Скопје, 14 март 2021 (МИА) - Во изминатите две деноноќија затворени се пет правни субјекти, три во Скоп...

Повеќе од 40 земји ги затворија границите со Британија, Лондон бара решение

Повеќе од 40 земји ги затворија границите со Британија, Лондон бара решение

Во Италија од денеска затворени регионалните граници

Во Италија од денеска затворени регионалните граници

Рим, 21 декември 2020 (МИА) - В

Од утре Софија ги затвора ноќните клубови

Од утре Софија ги затвора ноќните клубови

Софија, 24 октомври 2020 (МИА) - Од...

Во Брисел се затвораат кафулињата и баровите

Во Брисел се затвораат кафулињата и баровите

Брисел, 7 октомври 2020 (МИА) - Кафулињата и баровите во целиот регион на Брисел...

Image

Остани поврзан