• вторник, 23 јули 2024
МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

11 октомври 2023 Брисел - Почеток на дводневниот состанок на министрите за...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 11 октомври 2023  Скопје – Одб...

Прилеп го чествува 11 Октомври

Прилеп го чествува 11 Октомври

Прилеп, 10 октомври 2023 (МИА) - Со импровизиран напад на градот, со бр...

ИДФ: Приоритет е да се елиминираат водечките членови на Хамас

ИДФ: Приоритет е да се елиминираат водечките членови на Хамас

Тела Авив, 10 октомври 2023 (МИА) - Ликвидирање на високи членови на палестинската милитантна група...

Светската програма за храна планира да обезбеди помош во храна за дополнителни 600.000 Палестинци

Светската програма за храна планира да обезбеди помош во храна за дополнителни 600.000 Палестинци

Рим, 10 октомври 2023 (MIA) - Светската програма за храна (WFP) денеска соопшти дека сака да обезбед...

Ердоган и Путин разговараа за спречување на ширењето на израелско-палестинскиот конфликт

Ердоган и Путин разговараа за спречување на ширењето на израелско-палестинскиот конфликт

Анкара, 10 октомври 2023 (МИА) - Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган телефонски разговарал со н...

Почна Меморијален турнир во мал фудбал посветен на Жарко Кузмановски во тетовска Брвеница

Почна Меморијален турнир во мал фудбал посветен на Жарко Кузмановски во тетовска Брвеница

Тетово, 10 октомври 2023 (МИА) - Во тетовска Брвеница вечерва почна со...

Спасовски: За околу седум лица од Клиниката за онкологија се водат финансиски истраги

Спасовски: За околу седум лица од Клиниката за онкологија се водат финансиски истраги

Скопје, 10 октомври 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на втората седница...

Бајден: Нападот на Хамас врз Израел е „чин на чисто зло“

Бајден: Нападот на Хамас врз Израел е „чин на чисто зло“

Вашингтон, 10 октомври 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска ги осуди нападите на...

Борел: Прекин на поддршката за Палестинците би бил најголемиот подарок за Хамас 

Борел: Прекин на поддршката за Палестинците би бил најголемиот подарок за Хамас 

Брисел, 10 октомври 2023 (МИА) – На денешниот вонреден состанок на министрите за надворешни работи н...

Мицкоски од Василево: Во општината ќе инвестираме шест милиони евра

Мицкоски од Василево: Во општината ќе инвестираме шест милиони евра

10 октомври 2023  Сакаме да инвестираме во општината Василево минимум 6 милиони евра, р...

Израелскиот министер за одбрана по пат на видео-врска ќе учествува на министерскиот состанок на НАТО

Израелскиот министер за одбрана по пат на видео-врска ќе учествува на министерскиот состанок на НАТО

Брисел, 10 октомври 2023 (МИА) - Израелскиот министер за одбрана Јоав Галант се очекува в четврток д...

Во Бугарија приведени 12 лица поради кршење на санкциите на ЕУ за извоз во Русија

Во Бугарија приведени 12 лица поради кршење на санкциите на ЕУ за извоз во Русија

Софија, 10 октомври 2023 (МИА) - Бугарската полиција приведе 12 луѓе, дел од организирана криминална...

Почина Далибор Ѓошиќ, пејач и солист на „Танец“

Почина Далибор Ѓошиќ, пејач и солист на „Танец“

Скопје, 10 октомври 2023 (МИА) - По кусо и тешко боледување денеска на...

Хапоалим проценува дека војната против Хамас може Израел да го чини 6,8 милијарди долари

Хапоалим проценува дека војната против Хамас може Израел да го чини 6,8 милијарди долари

Тел Авив, 10 октомври 2023 (МИА) - Војната против палестинската милитантна група Хамас може да го чи...

Image

Остани поврзан