• недела, 19 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

3 април 2024  Скопје - Пратениците и членови на Делегацијата во Мешови...

Пендаровски: Евроатлански интеграции и негување на меѓуетничките односи за демократска и просперитетна држава

Пендаровски: Евроатлански интеграции и негување на меѓуетничките односи за демократска и просперитетна држава

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Македонија е можна како демократска и просперитетна држава само ако ги...

Нови повреди на „Олд Трафорд“

Нови повреди на „Олд Трафорд“

Манчестер, 2 април 2024 (МИА) - Манчестер Јунајтед повторно се мачи со повредите на играчите. Речиси...

Фенербахче останува во турската лига

Фенербахче останува во турската лига

Истанбул, 2 април 2024 (МИА) - Турскиот фудбалски клуб Фенербахче одржа вонредно собрание на стадион...

Њукасл ја сака легендата на Милан за спортски директор

Њукасл ја сака легендата на Милан за спортски директор

Лондон, 2 април 2024 (МИА) - Легендата на Милан, Паоло Малдини би можел да биде нов спортски директо...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

3 април 2024 Брисел - По повод 75-годишнината од основањето на НАТО, започн...

Херцог се извини поради загинувањето на седум хуманитарни работници во Газа

Херцог се извини поради загинувањето на седум хуманитарни работници во Газа

Ерусалим, 2 април 2024 (МИА) - Израелскиот претседател Јицак Херцог вечерва упати извинување поради...

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Ковачевски: Пендаровски покажа лидерство за европската иднина на државата

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Лидерот на СДСМ Димитар Ковачевски вечерва за време на Конвенцијата на...

Белата куќа изрази огорченост по смртта на седум работници на невладина организација во израелски напад во Газа

Белата куќа изрази огорченост по смртта на седум работници на невладина организација во израелски напад во Газа

Вашингтон, 2 април 2024 (МИА) - Белата куќа изрази огорченост по загинувањето на седум вработени во...

Гвардиола: Сакам да ги критикувам играчите пред камерите

Гвардиола: Сакам да ги критикувам играчите пред камерите

Манчестер, 2 април 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола пред натпреварот со Астон...

Пирес: Би сакал да го видам Мбапе во тандем со Салах

Пирес: Би сакал да го видам Мбапе во тандем со Салах

Ливерпул, 2 април 2024 (МИА) - Килијан Мбапе на крајот на сезоната го напушта Пари Сен Жермен и мног...

Шумски пожар над гостиварско Дебреше 

Шумски пожар над гостиварско Дебреше 

Гостивар, 2 април 2024 (МИА) - Шумски пожар вечерва избувна во атарот на гостиварското село Дебреше,...

Смит: Долготрајното присуство на НАТО во Западен Балкан има стабилизирачка улога

Смит: Долготрајното присуство на НАТО во Западен Балкан има стабилизирачка улога

Вашингтон, 2 април 2024 (МИА) - Русија употребува цела плејада хибридни тактики да го дестабилизира...

Милеи повика за помирување на државата со армијата

Милеи повика за помирување на државата со армијата

Буенос Аирес, 2 април 2024 (МИА) - Претседателот на Аргентина, Хавиер Милеи повика за помирување на...

Битиќи: Со линеарното зголемување на пензиите ќе се зголеми дефицитот во Пензискиот фонд, дел од пензионерите може да останат без пензија

Битиќи: Со линеарното зголемување на пензиите ќе се зголеми дефицитот во Пензискиот фонд, дел од пензионерите може да останат без пензија

Скопје, 2 април 2024 (МИА) - Со линеарното зголемување, се нарушува законското усогласување на пензи...

Image

Остани поврзан