• понеделник, 17 јуни 2024
Мото ГП: Шпанецот Хорхе Мартин победник на Големата награда на Португалија

Мото ГП: Шпанецот Хорхе Мартин победник на Големата награда на Португалија

Лисабон, 24 март 2024 (МИА) - Возачот на шпанскиот тим Дукати Прамак, Хорхе Мартин е победник на ден...

Просинечки: Македонија не изгледаше добро против Молдавија, сигурно ќе бидат помотивирани против нас

Просинечки: Македонија не изгледаше добро против Молдавија, сигурно ќе бидат помотивирани против нас

Анталија, 24 март 2024 (МИА) - Новиот селектор на Црна Гора, Роберт Просинечки, имаше успешно деби о...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

25 март 2024 Скопје - Средба на претседателот на Собраниет...

АБА 2 Лига: МЗТ загуби од Широки во последното коло

АБА 2 Лига: МЗТ загуби од Широки во последното коло

Широки Бријег, 24 март 2024 (МИА) - Екипата на МЗТ Скопје Аеродром загуби од екипата на Широки со 82:79 во последното...

Макрон до Нетанјаху: Секое принудно префрлање на населението е воено злосторство

Макрон до Нетанјаху: Секое принудно префрлање на населението е воено злосторство

Париз, 24 март 2024 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон денеска во телефонски разговор со...

Членови на ПСК ,,Голак

Членови на ПСК ,,Голак" го искачија врвот Омар

Делчево, 24 март 2024 (МИА) - Планинарскиот спортски клуб „Голак" од Делчево продолжува со активност...

Марија Габриел објави дека ја повлекува кандидатурата за премиерка, Денков повика ГЕРБ-СДС да гласа за влада и да го зачува составот на Советот на министри

Марија Габриел објави дека ја повлекува кандидатурата за премиерка, Денков повика ГЕРБ-СДС да гласа за влада и да го зачува составот на Советот на мин...

Софија, 24 март 2024 - Марија Габриел, предложена од ГЕРБ-СДС за премиер, денеска најави дека ќе ја...

Почина Мирко Попов, еден од највлијателните скопски диџеи, музичар, композитор...

Почина Мирко Попов, еден од највлијателните скопски диџеи, музичар, композитор...

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - По кусо боледување денеска почина Мирко Попов, еден од највлијателните...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

25 март 2024  Брисел - Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог меѓу...

Сајмон Харис избран за лидер на владејачката партија и предложен за нов премиер на Ирска

Сајмон Харис избран за лидер на владејачката партија и предложен за нов премиер на Ирска

Даблин, 24 март 2024 (МИА) - Сајмон Харис денеска е избран за лидер на ирската централно-десничарска...

Курти: Праведната војна на ОВК и бомбардирањето на НАТО го ослободија Косово

Курти: Праведната војна на ОВК и бомбардирањето на НАТО го ослободија Косово

Приштина, 24 март 2024 (МИА) - Косовскиот премиер Албин Курти, на 25-годишнината од воздушните...

Најмалку 23 загинати во поројните дождови во Бразил

Најмалку 23 загинати во поројните дождови во Бразил

Бразилија, 24 март 2024 (МИА) - Најмалку 23 лица загинаа во Бразил откако викендов поројни дождови г...

Со меѓународен карактер годинашното „Невестинско поклонение“

Со меѓународен карактер годинашното „Невестинско поклонение“

Крива Паланка, 24 март 2024 (МИА) - Неколку стотици верници, гости и посетители присуствуваа на годи...

Беровскиот градоначалник Пекевски на Ифтар вечера во џамијата Мехмед Бег

Беровскиот градоначалник Пекевски на Ифтар вечера во џамијата Мехмед Бег

Берово, 24 март 2024 (МИА) - Градоначалникот на Берово, Звонко Пекевски вечерва присуствуваше на зае...

Франција со специјални летови ќе ги евакуира своите загрозени граѓани од Хаити

Франција со специјални летови ќе ги евакуира своите загрозени граѓани од Хаити

Париз, 24 март 2024 (МИА) - Франција денеска воспостави специјални летови за да им овозможи на своит...

Image

Остани поврзан