• сабота, 02 март 2024
ОЈО Скопје отвори истражна постапка против пет лица за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

ОЈО Скопје отвори истражна постапка против пет лица за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Основното јавно обвинителство Скопје от...

Спасовски за убиството на Вања: Прострелна рана е во прашање, пронајдени се два пиштола во Скопје

Спасовски за убиството на Вања: Прострелна рана е во прашање, пронајдени се два пиштола во Скопје

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер С...

Спасовски: Во кривичната пријава за убиството на Вања и Панче се опфатени пет лица

Спасовски: Во кривичната пријава за убиството на Вања и Панче се опфатени пет лица

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) – Министерот за внатрешни работи, Оливер...

Палевски преку Србија и Бугарија заминал за Турција, уапсен е во Баликесир

Палевски преку Србија и Бугарија заминал за Турција, уапсен е во Баликесир

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Љупчо Палевски, првоосомничен за убиств...

Љупчо Палевски – Палчо уапсен во Турција

Љупчо Палевски – Палчо уапсен во Турција

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) – Првоосомничениот за убиството на Вања Ѓ...

Во Битола се одржа настан од кампањата „Сложувалка“

Во Битола се одржа настан од кампањата „Сложувалка“

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Во Битола вечерва се одржа уште еден настан од кампањата „Сложувалка...

Прес-конференција на МВР Спасовски, уапсен Љупчо Палевски-Палчо (во живо)  

Прес-конференција на МВР Спасовски, уапсен Љупчо Палевски-Палчо (во живо)  

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) – Прес-конференција на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски...

МВР најави прес-конференција за 22:30 часот

МВР најави прес-конференција за 22:30 часот

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) – Министерството за внатрешни работи вечерва во 22:30 часот ќе одржи п...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

6 декември 2023 Женева - Прес-конференција на високиот комесар на ОН за чов...

Шестмина уапсени во Белгија и Холандија поради наводно кршење на санкциите против Русија

Шестмина уапсени во Белгија и Холандија поради наводно кршење на санкциите против Русија

Брисел, 5 декември 2023 (МИА) - Полицијата во Белгија и Холандија уапси шест лица поради нивната нав...

Хоспитализиран поранешниот полски претседател Лех Валенса поради тешка форма на Ковид

Хоспитализиран поранешниот полски претседател Лех Валенса поради тешка форма на Ковид

Варшава, 5 декември 2023 (МИА) - Поранешниот полски претседател и добитник на Нобеловата награда за...

Чарна Невзати со говорот „Кој ја плаќа цената на војната и тероризмот“ победник на ораторската вечер „Иво Пухан“

Чарна Невзати со говорот „Кој ја плаќа цената на војната и тероризмот“ победник на ораторската вечер „Иво Пухан“

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Студентката Чарна Невзати со говорот „Кој ја плаќа цената на војната...

Командант на КФОР: Подготвени сме да одговориме на секоја закана

Командант на КФОР: Подготвени сме да одговориме на секоја закана

Приштина, 5 декември 2023 (МИА) - Командантот на КФОР Озкан Улуташ денеска изјави дека трупите на НА...

Лиз Чејни најави дека има намера да се кандидира за претседателка на САД

Лиз Чејни најави дека има намера да се кандидира за претседателка на САД

 Вашингтон, 5 декември 2023 (МИА) - Лиз Чејни, поранешна членка на Претставничкиот дом од Репуб...

Бербок го повика Орбан да се откаже од најавеното вето за почеток на пристапните преговори на ЕУ со Украина

Бербок го повика Орбан да се откаже од најавеното вето за почеток на пристапните преговори на ЕУ со Украина

Љубљана, 5 декември 2023 (МИА) - Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок денеска...

Image

Остани поврзан