• сабота, 13 април 2024

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

6 декември 2023

Женева - Прес-конференција на високиот комесар на ОН за човекови права Фолкер Турк.

Хаг - Конститутивна седница на холандскиот парламент по изборите.

Вашингтон - Шефот на британската дипломатија Дејвид Камерон е во дводневна посета на САД.

Сараево - Почеток на судењето на претседателот на Република Српска, Милорад Додик, обвинет за отфрлање на овластувањата на високиот претставник за БиХ, Кристијан Шмит.

Остани поврзан