• понеделник, 22 април 2024

Харис Сулејман

Последно најавување: Thursday, 01 January 1970, 01:00 am

Кривичен суд: Мерки за претплазливост за четири лица осомничени за нападот во М-НАВ

Кривичен суд: Мерки за претплазливост за четири лица осомничени за нападот во М-НАВ

Скопје, 6 јануари 2024 (МИА) - Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје вечерва им изреч...

Спасовски: Годинешниот просек говори за вкупно намалување на криминалот за осум проценти

Спасовски: Годинешниот просек говори за вкупно намалување на криминалот за осум проценти

Скопје, 29 декември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски на годишниот брифинг за 2023...

Нова донација за затворот Идризово, Лога најавува подобрување на условите во затворот

Нова донација за затворот Идризово, Лога најавува подобрување на условите во затворот

Скопје, 27 декември 2023 (МИА) - Министерот за правда Кренар Лога заедно со директорот на Агенцијата за управу...

Зибери: Измените на Законот за лична карта чекаат повеќе од една година во Собрание

Зибери: Измените на Законот за лична карта чекаат повеќе од една година во Собрание

Скопје, 27 декември 2023 (МИА) - Народниот правобранител, Насер Зибери, на денешната прес-конференција за сост...

Иконите вратени од Албанија изложени во Музејот на Северна Македонија (фото)

Иконите вратени од Албанија изложени во Музејот на Северна Македонија (фото)

Скопје, 15 декември 2023 (МИА) - Незаконски изнесените икони, кои денеска беа предадени на македонската делега...

Спасовски за убиството на Вања: Прострелна рана е во прашање, пронајдени се два пиштола во Скопје

Спасовски за убиството на Вања: Прострелна рана е во прашање, пронајдени се два пиштола во Скопје

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски в...

Груби: Не се гледам себеси и знам дека нема да бидам идниот премиер

Груби: Не се гледам себеси и знам дека нема да бидам идниот премиер

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) - Не се гледам себеси како иден премиер, не верувам дека јас сум следниот премие...

Вонредна седница на Советот на Град Скопје за зголемување на субвенциите за ЈСП

Вонредна седница на Советот на Град Скопје за зголемување на субвенциите за ЈСП

Скопје, 14 ноември 2023 (МИА) - Советот на Град Скопје денеска на вонредна седница треба да гласа за предлог о...

Меџити: Акцелераторот на Онкологија во функција за три месеци,  подготовки за КАТО системот

Меџити: Акцелераторот на Онкологија во функција за три месеци,  подготовки за КАТО системот

Скопје, 8 ноември 2023 (МИА) - По инсталација на новиот акцелератор кој беше купен пред седум години, на распо...

Во Скопје отворена најголемата и најсовремена форензичка лабораторија на Балканот

Во Скопје отворена најголемата и најсовремена форензичка лабораторија на Балканот

Скопје, 25 октомври 2023 (МИА) - Во просториите на Министерството за внатрешни работи, денеска свечено беше пу...

Во Скопје протест за поддршка на палестинскиот народ

Во Скопје протест за поддршка на палестинскиот народ

Скопје, 20 октомври 2023 (МИА) - Пред Мурат Пашината Џамија во Старата скопска чаршија денеска се одржа протес...

Image