• недела, 19 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16  ноември 2023 Скопје - Собранието на Северна Македонија ќе ја одржи...

МААЕ: Иран значително ги зголеми резервите на збогатен ураниум

МААЕ: Иран значително ги зголеми резервите на збогатен ураниум

Виена, 15 ноември 2023 (МИА) – Иран во последните месеци значително ги зголеми резервите на збогатен...

Коциќ:  Придобивките од Чебрен се огромни, со договорот заштедени 100 милиони евра

Коциќ: Придобивките од Чебрен се огромни, со договорот заштедени 100 милиони евра

Скопје, 15 ноември 2023  Секој човек кој што малку ги подржува зелените инвестиции и об...

Промоција на новото Културно уметничко друштво „Шара“ во Тетово

Промоција на новото Културно уметничко друштво „Шара“ во Тетово

Тетово, 15 ноември 2023 (МИА) - Во Тетово е формирано ново Културно уметничко друштво „Шара“ кое веч...

Хамас: „Доказите“ што ги покажа израелската армија се „смешни“

Хамас: „Доказите“ што ги покажа израелската армија се „смешни“

Газа, 15 ноември 2023 (МИА) – Функционерот на Хамас, Басем Наим, за Ал Џезира зави дека групата очек...

Венгер: Во францускиот фудбал има премногу странски тренери

Венгер: Во францускиот фудбал има премногу странски тренери

Париз, 15 ноември 2023 (МИА) – Француската фудбалска Лига 1 брои 18 клубови, а дури десет од нив на...

Пронајдено одземено возило во Битола, крадецот приведен

Пронајдено одземено возило во Битола, крадецот приведен

Скопје, 15 ноември 2023 (МИА) - Полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола веч...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

16 Ноември 2023 Брисел – Состанок на шефовите на преговарачките тимови на Б...

Директорката на УНИЦЕФ повредена во сообраќајна несреќа на пат кон Газа

Директорката на УНИЦЕФ повредена во сообраќајна несреќа на пат кон Газа

Каиро, 15 ноември 2023 (МИА) – Извршната директорка на УНИЦЕФ, Кетрин Расел денеска е повредена во с...

Парламентарна комисија ја поддржа кандидатурата на Анушиќ за министер за одбрана на Хрватска

Парламентарна комисија ја поддржа кандидатурата на Анушиќ за министер за одбрана на Хрватска

Загреб, 15 ноември 2023 (МИА) – Комисијата за одбрана на хрватскиот Сабор денеска го поддржа предлог...

Со вечерна богослужба почна одбележувањето на патронот на Кнежинскиот манастир во Кичево

Со вечерна богослужба почна одбележувањето на патронот на Кнежинскиот манастир во Кичево

Дебар, 15 ноември 2023 (МИА) - Во присуство на голем број верници од кичевскиот крај и пошироко, &nb...

Петр Чех ја продолжи хокеарската кариера во шампионски тим

Петр Чех ја продолжи хокеарската кариера во шампионски тим

Белфаст, 15 ноември 2023 (МИА) – Поранешниот фудбалски голман на чешката репрезентација и на Челзи и...

ИДФ во Ал Шифа откриле „оперативен команден центар, оружје и технолошки средства“ на Хамас

ИДФ во Ал Шифа откриле „оперативен команден центар, оружје и технолошки средства“ на Хамас

Газа, 15 ноември 2023 (МИА) – Израелските одбранбени сили (ИДФ) издадоа соопштение за операцијата во...

Во крводарителска акција во хемиското училиште во Велес собрани 18 крвни единици

Во крводарителска акција во хемиското училиште во Велес собрани 18 крвни единици

Велес, 15 ноември 2023 (МИА) - Во акција за дарување на крв во хемиското училиште ССОУ „Димитрија Чу...

Во Охрид бизнис-натпревар за поттикнување на претприемничкиот потенцијал кај младите

Во Охрид бизнис-натпревар за поттикнување на претприемничкиот потенцијал кај младите

Охрид, 15 ноември 2023 (МИА) – Во рамки на Светската недела на претприемништвото во охридската „Каса...

Image

Остани поврзан