• понеделник, 04 март 2024
Ракометарите на Еурофарм Пелистер поразени и од Келце во ЛШ

Ракометарите на Еурофарм Пелистер поразени и од Келце во ЛШ

Битола, 25 октомври 2023 (МИА) - Ракометарите на Еурофарм Пелистер не успеаја да направат изненадува...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 26 октомври 2023  Скопје – Пре...

Маричиќ на Форумот во Брисел: Среде кризи ЕУ ја засилува соработката за заедничко надминување на предизвиците 

Маричиќ на Форумот во Брисел: Среде кризи ЕУ ја засилува соработката за заедничко надминување на предизвиците 

Брисел, 25 октомври 2023 (МИА) - Образованието и младите се столбови за развој на човечкиот капитал...

Шукова: Час поскоро да се формираат здруженија на колективни поставувачи со отпад од гуми, масло, текстил и возила

Шукова: Час поскоро да се формираат здруженија на колективни поставувачи со отпад од гуми, масло, текстил и возила

Скопје, 25 октомври 2023 (МИА) - На два месеца до почетокот на примена на Законот за проширена одгов...

Манолева: Новата национална скрининг програма за превенција на карциномот на дојка ќе ги опфати жените до 45 годишна возраст

Манолева: Новата национална скрининг програма за превенција на карциномот на дојка ќе ги опфати жените до 45 годишна возраст

Гостивар, 25 октомври 2023 (МИА) – Со новата национална скрининг програма за превенција на карцином...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

26 октомври 2023  БРИСЕЛ - Почнува самитот на Европската унија...

Новиот претседател на Претставничкиот дом на САД најави резолуција за поддршка на Израел

Новиот претседател на Претставничкиот дом на САД најави резолуција за поддршка на Израел

Вашингтон, 25 октомври 2023 (МИА) - Новиот републикански спикер на Претставничкиот дом на американск...

Четири натпревари суспензија за Декози, Работнички два, МЗТ Скопје еден натпревар дома без публика

Четири натпревари суспензија за Декози, Работнички два, МЗТ Скопје еден натпревар дома без публика

Скопје, 25 октомври 2023 (МИА) - Комесарот за натпреварување при Кошаркарската федерација на Северна...

Израелска Влада: Повеќе од половина од заложниците на Хамас имаат странско државјанство

Израелска Влада: Повеќе од половина од заложниците на Хамас имаат странско државјанство

 Тел Авив, 25 октомври 2023 (МИА) - Повеќе од половина од  220 заложници кои ги држи Х...

Пописот на населението во Албанија продолжен до 15 идниот месец

Пописот на населението во Албанија продолжен до 15 идниот месец

Тирана, 25 октомври 2023 (МИА) - Државниот институт за статистика на Албанија, ИНСТАТ, вечерва соопш...

Републиканецот Мајк Џонсон собра доволно гласови да биде спикер на Претставничкиот дом на САД

Републиканецот Мајк Џонсон собра доволно гласови да биде спикер на Претставничкиот дом на САД

Вашингтон, 25 октомври 2923 (МИА) - Републиканецот Мајк Џонсон, од американската сојузна држава Луиз...

Висок американски функционер оди на Блискиот исток во обид за запирање на ширењето на конфликтот

Висок американски функционер оди на Блискиот исток во обид за запирање на ширењето на конфликтот

Вашингтон, 25 октомври 2023 (МИА) - Висок американски дипломат   се враќа на Блискиот Исто...

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам следната недела, подготвени сме да разговараме за предлогот на Петорката

Вучиќ: Изборите ќе ги распишам следната недела, подготвени сме да разговараме за предлогот на Петорката

Белград, 25 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва повтори дека из...

Вучиќ: Изборите ќе бидат на 17 декември, ќе ги распишам следната недела

Вучиќ: Изборите ќе бидат на 17 декември, ќе ги распишам следната недела

Белград, 25 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва повтори дека из...

Дебата на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе „Време за промени во пензиската политика - Нови политика до подобра иднина“

Дебата на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе „Време за промени во пензиската политика - Нови политика до подобра иднина“

Скопје, 25 октомври 2023 ВМРО-ДПМНЕ е народна партија и има докажано дека најголемото усогла...

Image

Остани поврзан