• вторник, 16 април 2024

МВР најави прес-конференција за 22:30 часот

МВР најави прес-конференција за 22:30 часот

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) – Министерството за внатрешни работи вечерва во 22:30 часот ќе одржи прес-конференција на која се очекува да се соопштат повеќе детали за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот Панче Жежовски.

Дел од медиумите вечерва, повикувајќи се на сопствени извори објавија дека првоосомничениот Љупчо Палевски е уапсен на граница. Против него, вчера МВР покрена официјална истрага и објави меѓународна потерница. аа/ац/

Фото: МИА

Остани поврзан