• четврток, 23 мај 2024
Скопјанец физички ги нападнал сопругата и малолетната ќерка

Скопјанец физички ги нападнал сопругата и малолетната ќерка

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) – Полицијата вчера уапсила скопјанец кој во семејниот дом на подрачје на о...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - ОВР Струга поднесе кривична пријава против В.Т.(29) од селото Подмолје, општина Д...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Денеска (22.05.2024) во 03.00 часот на подрачјето на Центар во Скопје, п...

Забавниот парк кај салата „Борис Трајковски“ нелегално работи и ќе биде отстранет, велат од МВР

Забавниот парк кај салата „Борис Трајковски“ нелегално работи и ќе биде отстранет, велат од МВР

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Забавниот парк кој викендот почна да се поставува на празниот простор ка...

МВР: Ќе се преземат соодветни мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Каропш

МВР: Ќе се преземат соодветни мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Каропш

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Надлежни институции, постапувајќи по допрен глас дека се поставуваат рек...

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете

МВР: Амбер Алерт Европа стартува со кампања низ цела Европа со совети како да се постапи во случај на исчезнато дете

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - „Проверете. Размислете. Пријавете.“ е насловот на кампањата која ќе биде...

Санкционирани 108 возачи во Скопје

Санкционирани 108 возачи во Скопје

Скопје, 21 мај 2024 (МИА) - Во вчерашната акција на Секторот за внатрешни работи Скопје на териториј...

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за примање награда за противзаконито влијание

Уапсен судија од Врховен суд поради сомневање за примање награда за противзаконито влијание

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Полицијата денеска уапсила судија од Врховен суд поради постоење на осно...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - На 19.05.2024 во 23.20 часот на улица „Ирина Мирка Гинова“ во Ох...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На 18/19.05.2024 во периодот од 22.00 до 04.00 часот на подрачје...

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На 19.05.2024 во 00.20 часот на ул.„Охридска“ во Битола,  п...

Кривична против градоначалник за незаконско располагање со буџетски средства за време на избори 

Кривична против градоначалник за незаконско располагање со буџетски средства за време на избори 

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривич...

Кривична и истрага против вработена во СВР Скопје, измамувала граѓани за социјални станови

Кривична и истрага против вработена во СВР Скопје, измамувала граѓани за социјални станови

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Одделот за внатрешна контрола, криминалисти...

МВР-билтен

МВР-билтен

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - На 17.05.2024 во 16.00 часот в...

Тошковски: Лишен од слобода виш аналитичар во СВР Скопје, фатен со над 10 илјади евра од сторена измама

Тошковски: Лишен од слобода виш аналитичар во СВР Скопје, фатен со над 10 илјади евра од сторена измама

Скопје, 18 мај 2024 (МИА) - Техничкиот министер за внатрешни работи Панче Тошковски утрово, преку св...

Image

Остани поврзан