• вторник, 16 јули 2024
Синдикатот и директорот на ЈСП со различни тврдења за исправноста на автобусот кој удри во жардињера кај Мавровка, возачот вели дека бил неисправен

Синдикатот и директорот на ЈСП со различни тврдења за исправноста на автобусот кој удри во жардињера кај Мавровка, возачот вели дека бил неисправен

Скопје, 9 јули 2024 (МИА) —  Конфедерацијата на синдикални организ...

Лефков: Филипче и Заев ги врзува „крвавиот тендер“ за реагенси од 2018 година тежок 35 милиони евра

Лефков: Филипче и Заев ги врзува „крвавиот тендер“ за реагенси од 2018 година тежок 35 милиони евра

Скопје, 6 јули 2024  Почитувани, Венко Филипче и Зоран Заев ги врзува една силн...

Стопанската комора на Северна Македонија  ги презентира резултатите од Анкетата за корупција (вo живо)

Стопанската комора на Северна Македонија ги презентира резултатите од Анкетата за корупција (вo живо)

Скопје, 25 јуни 2024 (МИА) - Прес-конференција на Стопанската комора на Северна Македонија на која ќ...

Прес-конференција на Фестивалот на медитерански и балкански филм „Преку езерото“ (во живо)

Прес-конференција на Фестивалот на медитерански и балкански филм „Преку езерото“ (во живо)

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Прес-конференција на Фестивалот на медитерански и балкански филм „Преку...

Сиљановска Давкова: Постои замор од проширувањето, но уште поголем е од чекањето, ЕУ треба да го вклучи Западен Балкан

Сиљановска Давкова: Постои замор од проширувањето, но уште поголем е од чекањето, ЕУ треба да го вклучи Западен Балкан

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Свесни сме дека постои замор од проширувањето, но постои и уште поголем...

Прес-конференција на Сиљановска Давкова, Милатовиќ и Бегај (во живо)

Прес-конференција на Сиљановска Давкова, Милатовиќ и Бегај (во живо)

Скопје, 13 јуни 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателката Гордана Сиљановска Давкова, претсе...

Прес-конференција на Османи за едногодишното претседавање со ПСЈИЕ (во живо)

Прес-конференција на Османи за едногодишното претседавање со ПСЈИЕ (во живо)

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Прес-конференција на министерот за надворешни работи, Бујар Османи во в...

Прес-конференција на директорот на АХВ Бабовски (во живо)

Прес-конференција на директорот на АХВ Бабовски (во живо)

Скопје, 7 јуни 2024 (МИА) - Прес-конференција на директорот на Агенција за храна и ветеринарство (АХ...

Виолинистот Џулијан  Рахлин со Македонската филхармонија ќе го отворат годинашното 64. „Охридско лето“

Виолинистот Џулијан Рахлин со Македонската филхармонија ќе го отворат годинашното 64. „Охридско лето“

Охрид, 5 јуни 2024 (МИА) – Светски познатиот уметник од Литванија, Џулијан Рахлин, еден од највозбуд...

Мицкоски ќе ги поднесе измените на Законот за државната управа во Собранието

Мицкоски ќе ги поднесе измените на Законот за државната управа во Собранието

Скопје, 5 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник Христијан Мицкоски и координаторо...

Претседателот на Управниот суд Сејднини ги отфрла тврдењата дека врши притисок врз судиите кои одлучуваат за тужбите на Европскиот фронт

Претседателот на Управниот суд Сејднини ги отфрла тврдењата дека врши притисок врз судиите кои одлучуваат за тужбите на Европскиот фронт

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Претседателот на Управниот суд Бурим Сејдини вечерва на прес-конференциј...

Со редовни контроли на гинеколог до поквалитетен живот

Со редовни контроли на гинеколог до поквалитетен живот

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Забележан е пораст на женски лица кои преве...

ДИК ги објави првичните резултати од претседателските избори, Силјановска Давкова со повеќе од двојна предност пред Пендаровски

ДИК ги објави првичните резултати од претседателските избори, Силјановска Давкова со повеќе од двојна предност пред Пендаровски

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Државната изборна комисија (ДИК) на прес-конференција ги објави првичните...

Прес-конференција на Движењето ЗНАМ (во живо)

Прес-конференција на Движењето ЗНАМ (во живо)

Скопје, 29 април 2024 (МИА) - Прес-конференција на Движењето ЗНАМ – За наша Македонија. &nbs...

Прес-конференција на претседателот на ССМ (во живо)

Прес-конференција на претседателот на ССМ (во живо)

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Прес-конференција на претседателот на ССМ, Слободан Трендафилов во врс...

Image

Остани поврзан