• понеделник, 11 декември 2023
Реал подобар од Наполи во дербито на вечерта во Лигата на шампионите, Галатасарај победи на „Олд Трафорд“

Реал подобар од Наполи во дербито на вечерта во Лигата на шампионите, Галатасарај победи на „Олд Трафорд“

Неапол, 3 октомври 2023 (МИА) – Ефикасни натпревари се одиграа вечерва во Лигата на шампионите, а тр...

Порази на Работнички и Феникс во квалификациите за ФИБА Евро купот

Порази на Работнички и Феникс во квалификациите за ФИБА Евро купот

Скопје, 3 октомври 2023 (МИА) – Македонските претставници во квалификациите за ФИБА Евро купот вечер...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

4 октомври 2023  Скопје - Седница на собраниската Комисија за европски...

Спасовски: Засилени полициски контроли во Аеродром со цел превенција на насилство и девијантни појави

Спасовски: Засилени полициски контроли во Аеродром со цел превенција на насилство и девијантни појави

Скопје, 3 октомври 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој вечерва во скопс...

Најмалку 15 жртви во автобуска несреќа во Италија

Најмалку 15 жртви во автобуска несреќа во Италија

Рим, 3 октомври 2023 (МИА) – Најмалку 15 лица загинаа, а десетици се повредени во автобуска несреќа...

Канадскиот парламент го доби првиот црн претседател

Канадскиот парламент го доби првиот црн претседател

Отава, 3 октомври 2023 (МИА) – Долниот дом на канадскиот Парламент го доби првиот црн претседател во...

Службите на Азербејџан го уапсија поранешниот лидер на Нагорно-Карабах, Харутјуњан

Службите на Азербејџан го уапсија поранешниот лидер на Нагорно-Карабах, Харутјуњан

Баку, 3 октомври 2023 (МИА) – Оперативците на Службата за државна безбедност на Азербејџан го уапсиј...

Спасовски: Ако секој од политичарите ги кажува јасно ставовите, државата ќе оди напред

Спасовски: Ако секој од политичарите ги кажува јасно ставовите, државата ќе оди напред

Скопје, 3 октомври 2023 (МИА) - Јас сум политичар кој јасно и гласно го кажал својот став. Ако секој...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

4 Октомври 2023 Стокхолм – Објавување на добитниците на Нобеловата награда...

Тренчевска: Родовите улоги во општеството ја создаваат дискриминацијата

Тренчевска: Родовите улоги во општеството ја создаваат дискриминацијата

Скопје, 3 октомври 2023 (МИА) - Стереотипите и предрасудите се најголемата причина зошто на пазарот...

Во Брисел отворен Европскиот институт за вакцинологија Плоткин

Во Брисел отворен Европскиот институт за вакцинологија Плоткин

Брисел, 3 октомври 2023 (МИА) – Во Брисел е отворен Европскиот институт за вакцинологија Плоткин, ка...

Кристофер Хил: Повлекувањето на војниците и апсењето на Радоичиќ се добри чекори

Кристофер Хил: Повлекувањето на војниците и апсењето на Радоичиќ се добри чекори

Белград 3 октомври 2023 (МИА)-Американскиот амбасадор во Србија Кристофер Хил изјави дека повлекувањ...

Изјава на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски (во живо)

Изјава на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски (во живо)

Скопје, 3 октомври 2023 (МИА) –  Изјава за медиуми на министерот за внатрешни работи Оливер Спа...

Полициската управа на Федерацијата БиХ ќе ги проверува наводите дали Радоичиќ набавил оружје од Тузла

Полициската управа на Федерацијата БиХ ќе ги проверува наводите дали Радоичиќ набавил оружје од Тузла

Бања Лука, 3 октомври 2023 (МИА) – Полициската управа на Федерацијата Босна и Херцеговина (ФУП) ќе п...

Полицискиот хеликоптер исфрли над 40 тони вода, локализиран пожарот во Општина Зелениково

Полицискиот хеликоптер исфрли над 40 тони вода, локализиран пожарот во Општина Зелениково

Скопје, 3 октомври 2023 (МИА) - Одделот за воздухопловни единици на МВР денеска го упати хеликоптеро...

Image

Остани поврзан