• понеделник, 04 март 2024
Манчестер сити го освои Суперкупот на УЕФА победувајќи ја Севилја на пенали

Манчестер сити го освои Суперкупот на УЕФА победувајќи ја Севилја на пенали

Атина, 16 август 2023 (МИА) - Во натпреварот за Суперкупот на Европа, Манчестер сити вечерва во Атин...

Успешен старт на Алкалоид и на Вардар на Струшкиот ракометен турнир

Успешен старт на Алкалоид и на Вардар на Струшкиот ракометен турнир

Струга, 16 август 2023 (МИА) - Екипата на Алкалоид со победа над Динамо Панчево го почна настапот на...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 17 август 2023  Скопје – Преми...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

17 Август 2023    ГАНДИНАГАР   - Светскиот сами...

Почна 51. издание на Струшкиот ракометен турнир

Почна 51. издание на Струшкиот ракометен турнир

Струга, 16 август 2023 (МИА) - Со претставување на учесниците и интонирање на државната химна, вечер...

Луиџи Сореца се враќа во Тирана на чело на мисијата на ЕУ

Луиџи Сореца се враќа во Тирана на чело на мисијата на ЕУ

Tирана, 16 август 2023 (МИА) - Луиџи Сореца ќе се врати во Албанија како шеф на Мисијата на Европска...

Секој трет маж во светот е заразен со некој тип на ХПВ вирусот

Секој трет маж во светот е заразен со некој тип на ХПВ вирусот

Лондон, 16 август 2023 (МИА) - Секој трет маж во светот е заразен со барем еден генитален хуман папи...

Деко нов директор на Барселона

Деко нов директор на Барселона

Барселона, 16 август 2023 (МИА) - Поранешен фудбалер на Барселона и на португалската фудбалска репре...

Двојно е зголемен бројот на мигранти кои пристигнуваат со бродови во Италија

Двојно е зголемен бројот на мигранти кои пристигнуваат со бродови во Италија

Рим, 16 август 2023 (МИА) - Повеќе од 100.000 мигранти пристигнале во Италија со брод оваа година, о...

За изградбата на коридорите во 8 и 10д потребни се околу 2.000 работници

За изградбата на коридорите во 8 и 10д потребни се околу 2.000 работници

Гостивар, 16 август 2023 (МИА) – За изградбата на коридорите 8 и 10д на конзорциумот „Бехтел и Енка“...

За седум месеци во Дебар судбоносното „да

За седум месеци во Дебар судбоносното „да" го кажале 75 брачни другари

Дебар, 16 август 2023 (МИА) - Од секторот за бракови при општина Дебар потврдуваат дека годинава е з...

Хеликоптерите на МВР, Ми-171 и Бел 412, во тричасовна акција исфрлија над 35 тони вода и го изгаснаа пожарот кај Лозово

Хеликоптерите на МВР, Ми-171 и Бел 412, во тричасовна акција исфрлија над 35 тони вода и го изгаснаа пожарот кај Лозово

Скопје, 16 август 2023 (МИА) - Хеликоптерите на МВР, Ми-171 и Бел 412 денеска го изгаснаа пожарот во...

Мајк Пенс: Без разлика што вели Трамп, изборите во Џорџија не беа украдени

Мајк Пенс: Без разлика што вели Трамп, изборите во Џорџија не беа украдени

Вашингтон, 16 август 2023 (МИА) - Мајк Пенс, поранешен американски потп...

Манчестер јунајтед сè уште чека понуди за Мегваер

Манчестер јунајтед сè уште чека понуди за Мегваер

Манчестер, 16 август 2023 (МИА) – Хари Мегваер сака да остане во Манчестер јунајтед. Откако беше спр...

Вицепремиерот Груби ги охрабрува институциите да ги истражат наводите за корупција на функционери

Вицепремиерот Груби ги охрабрува институциите да ги истражат наводите за корупција на функционери

Гостивар, 16 август 2023 (МИА) – Треба да започнеме да им веруваме на и...

Image

Остани поврзан