• среда, 24 април 2024
Пораз за македонската одбојкарска репрезентација на гостувањето во Хрватска

Пораз за македонската одбојкарска репрезентација на гостувањето во Хрватска

Задар, 14 јуни 2023 (МИА) – Македонската одбојкарската репрезентација вечерва загуби од Хрватска во...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 јуни 2023  Струга - Почнува третото издание на Преспа форумот за ди...

МИА Најави – свет

МИА Најави – свет

15 јуни 2023 Белград – Претседателката на Словенија, Наташа Пирц Мусар во п...

Протести во Полска поради праксата на лекарите да извршат легални абортуси

Протести во Полска поради праксата на лекарите да извршат легални абортуси

Варшава, 14 јуни 2023 (МИА) – Во околу 70 полски градови и неколку европски престолнини илјадници По...

СДСМ: „Рамо до рамо до победа“ со граѓаните на Кочани

СДСМ: „Рамо до рамо до победа“ со граѓаните на Кочани

14 јуни 2023  Членката на Изв...

Надојдените води од врнежите однесоа дел од регионалниот пат од селото Огут кон село Нерав, кривопаланечко

Надојдените води од врнежите однесоа дел од регионалниот пат од селото Огут кон село Нерав, кривопаланечко

Крива Паланка, 14 јуни 2023 (МИА) - Надојдените води од обилните врнежи од дожд што попладнево непре...

Рама: Го чекаме ставот на КФОР, кој го истражува случајот со косовските полицајци и стоиме на ставот за итна деескалација

Рама: Го чекаме ставот на КФОР, кој го истражува случајот со косовските полицајци и стоиме на ставот за итна деескалација

Тирана, 14 јуни 2023 (МИА) – Албанскиот премиер Еди Рама реагираше за последните случувања со тројца...

Вучиќ: Се плашам дека го преминавме Рубикон, Курти по секоја цена сака да предизвика војна

Вучиќ: Се плашам дека го преминавме Рубикон, Курти по секоја цена сака да предизвика војна

Белград, 14 јуни 2023 (МИА) – Се наоѓаме на крстопат дали и понатаму ќе имаме мир или не, бидејќи Ку...

Маричиќ: Очекуваме во наредните неколку недели иницијативата за уставни измени да се најде во Собранието

Маричиќ: Очекуваме во наредните неколку недели иницијативата за уставни измени да се најде во Собранието

Скопје, 14 јуни 2023 (МИА) – Очекуваме во наредните неколку недели иницијативата за уставни измени д...

Надојдена поголема количина вода со опасност за излевање на патот Кавадарци - Прилеп кај тунелите

Надојдена поголема количина вода со опасност за излевање на патот Кавадарци - Прилеп кај тунелите

Кавадарци, 14 јуни 2023 (МИА) - Надојдена е поголема количина на вода со опасност за излевање на пат...

Николовски – Дух: Зајакнува соработката меѓу Северна Македонија и Словенија во делот на виното, младите и дигитализацијата

Николовски – Дух: Зајакнува соработката меѓу Северна Македонија и Словенија во делот на виното, младите и дигитализацијата

Скопје, 14 јуни 2023 (МИА) - Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски...

Во Египет егзекутиран маж кој уби студентка

Во Египет егзекутиран маж кој уби студентка

Каиро, 14 јуни 2023 (МИА) – Во египетскиот затвор Гамаса денеска е извршена смртната казна на Мохаме...

Манчестер јунајтед се откажа од идејата да го купи Кејн, тренерот Тен Хег разочаран

Манчестер јунајтед се откажа од идејата да го купи Кејн, тренерот Тен Хег разочаран

Манчестер, 14 јуни 2023 (МИА) - Манчестер јунајтед повеќе нема да се обидува да го купи Хари Кејн.

Русија повторно извезува нафта во Северна Кореја

Русија повторно извезува нафта во Северна Кореја

Њујорк, 14 јуни 2023 (МИА) – Обединети нации соопштија дека Русија од декември минатата година продо...

Мицкоски: Нова лидерска средба кога СДСМ ќе соопшти кој предлог го прифаќа од двата понудени

Мицкоски: Нова лидерска средба кога СДСМ ќе соопшти кој предлог го прифаќа од двата понудени

Скопје, 14 јуни 2023 (МИА) – Нова лидерска или тимска средба претседате...

Image

Остани поврзан