• сабота, 22 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 6 јуни 2023 Скопје – Седници на Соб...

Демант на МВР

Демант на МВР

Скопје, 5 јуни 2023  Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите об...

Сем Касел се сели во стручниот штаб на Бостон

Сем Касел се сели во стручниот штаб на Бостон

Њујорк, 5 јуни 2023 (МИА) – Трофејниот поранешен американски кошаркар Сем Касел (53) се согласи да биде дел од стручн...

Гроси: Иран не ги исполни доволно своите обврски за поголема транспарентност во однос на нуклеарната програма

Гроси: Иран не ги исполни доволно своите обврски за поголема транспарентност во однос на нуклеарната програма

Виена, 5 јуни 2023 (МИА) – Иран досега не ги исполни доволно своите обврски за поголема транспарентност во однос на н...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

6 Јуни 2023 Прага – Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Гер...

СДСМ со „Рамо до рамо, до победа“ на терен со граѓаните на Прилеп, Битола, Могила, Кичево, Тетово, Ресен, Карпош, Гевгелија и Долнени

СДСМ со „Рамо до рамо, до победа“ на терен со граѓаните на Прилеп, Битола, Могила, Кичево, Тетово, Ресен, Карпош, Гевгелија и Долнени

Скопје, 5 мај 2023 (МИА) – Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска беше на терен со граѓа...

ИНСТАТ: Албанија има 2,76 милиони жители, просечната возраст достигнува 38,8 години

ИНСТАТ: Албанија има 2,76 милиони жители, просечната возраст достигнува 38,8 години

Тирана, 5 јуни 2023 (МИА) – Во Албанија продолжува падот на бројот на населението па така на крајот на минатата годин...

ФФМ: Билетите за дуелот со Украина од денеска во продажба

ФФМ: Билетите за дуелот со Украина од денеска во продажба

Скопје, 5 јуни 2023 (МИА) – Билетите за претстојниот натпревар на македонската фудбалска репрезентац...

Мајк Пенс се кандидира за претседател на САД

Мајк Пенс се кандидира за претседател на САД

Вашингтон, 5 јуни 2023 (МИА) – Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс влегува во трката за републикански пр...

САД со санкции против руското разузнавање кое се обидувало да ја дестабилизира Молдавија

САД со санкции против руското разузнавање кое се обидувало да ја дестабилизира Молдавија

Вашингтон, 5 јуни 2023 (МИА) - САД воведе казнени мерки против седум водечки членови на група поврза...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Велес

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ во Велес

Скопје, 5 јуни 2023 (МИА) - Во рамки на акцијата „Ова е Македонија за сите“, ВМРО-ДПМНЕ вечерва во В...

Претседателот Пендаровски ги додели признанијата „Инженерски прстен 2023“ на 12 најуспешни дипломирани инженери

Претседателот Пендаровски ги додели признанијата „Инженерски прстен 2023“ на 12 најуспешни дипломирани инженери

Скопје, 5 јуни 2023 (МИА) - Претседателот на државата, Стево Пендаровски, денеска ги врачи инженерск...

Галтие предвреме ја напушта клупата на ПСЖ

Галтие предвреме ја напушта клупата на ПСЖ

Париз, 5 јуни 2023 (МИА) – Кристоф Галтие нема да ја одработи втората година од тренерскиот договор со ПСЖ, јавија де...

Абазовиќ: Целта на земјите од Западен Балкан е заедничка европска иднина

Абазовиќ: Целта на земјите од Западен Балкан е заедничка европска иднина

Подгорица, 5 јуни 2023 (МИА) – Главна цел на земјите од Западен Балкан е членство во Европската Унија, изјави денеска...

Кулеба: Украина има доволно оружје за да започне контраофанзива

Кулеба: Украина има доволно оружје за да започне контраофанзива

Киев, 5 јуни 2023 (МИА) – Украина има доволно оружје за контраофанзива против Русија, што на земјата ќе и донесе побе...

Image

Остани поврзан