• четврток, 23 мај 2024

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

6 Јуни 2023

Прага – Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Гервала Шварц во посета на Чешка.

Братислава – Самит на претседателите на деветте земји од источното крило на НАТО.

Њујорк – Избор на нови непостојани членки на Советот за безбедност на ОН.

Потсдам – Средба на германскиот канцелар Олаф Шолц и францускиот претседател Емануел Макрон на работна вечера.

Париз – Протести поради францускиот закон за пензиските реформи.

Остани поврзан