• понеделник, 22 април 2024
Османи: Ахмети се залага за решавање на стретшки политики

Османи: Ахмети се залага за решавање на стретшки политики

Скопје, 21 март 2023 (МИА) - Министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека не е чесно ова ш...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

22  март 2023  Скопје - Со...

Дебата: Дигитализацијата на високобразовните институции повеќе не е прашање на потреба, туку е неопходност за квалитетен образовен процес

Дебата: Дигитализацијата на високобразовните институции повеќе не е прашање на потреба, туку е неопходност за квалитетен образовен процес

Скопје, 21 март...

Велика Британија го отфрли тврдењето на Путин за муниција со осиромашен ураниум

Велика Британија го отфрли тврдењето на Путин за муниција со осиромашен ураниум

Лондон, 21 март 2023 (МИА) -  Велика Британија го обвини рускиот претседател Владим...

Една жртва во сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Една жртва во сообраќајка на регионалниот пат Битола-Кичево

Битола, 21 март 2023 (МИА)...

Хамнеи: Иран не им се лути на Европејците

Хамнеи: Иран не им се лути на Европејците

Техеран, 21 март 2023 (МИА) -  Врховниот лидер на Иран, ајатолахот...

Меси доби понуда да го продолжи договорот со ПСЖ

Меси доби понуда да го продолжи договорот со ПСЖ

Париз, 21 март 2023 (МИА) – Фудбалерот на ПСЖ,...

Зеленски најави видео-учество на конференцијата на Г7 во мај во Јапонија

Зеленски најави видео-учество на конференцијата на Г7 во мај во Јапонија

Киев, 21 март 2023 (МИА) -  Украинскиот претседател Володимир Зеле...

Силниот земјотрес во Авганистан, почуствуван во седум држави

Силниот земјотрес во Авганистан, почуствуван во седум држави

Кабул, 21 март 2023 (МИА) -  Во земјотресот со јачина од 6,5 степе...

Халанд го пропушта стартот на евроквалификациите

Халанд го пропушта стартот на евроквалификациите

Осло, 21 март 2023 (МИА) – Норвешкиот напаѓач...

Претрес во Гостивар, пронајден кокаин  

Претрес во Гостивар, пронајден кокаин  

Лидерите на членките на ЕУ неделава ќе го поздрават договорот меѓу Србија и Косово постогнат во Охрид 

Лидерите на членките на ЕУ неделава ќе го поздрават договорот меѓу Србија и Косово постогнат во Охрид 

Брисел, 21 март 2023 (МИА) - Шефовите на држави или влади на Европската...

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Нормализиран сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар

Скопје, 21 март 2023 (МИА) - Сообраќајот на регионалниот пат Битола – Демир Хисар е нормализиран, ин...

Меџити: ДУИ се трансформира во нешто што и ние што сме од почеток не можеме да го препознаеме

Меџити: ДУИ се трансформира во нешто што и ние што сме од почеток не можеме да го препознаеме

Скопје, 21 март 2023 (МИА) - ДУИ се...

Дибрани, пратеник во шведскиот Парламент, е човекот кој го спаси бебето извадено од реката  Морача

Дибрани, пратеник во шведскиот Парламент, е човекот кој го спаси бебето извадено од реката  Морача

Тирана, 21 март 2023 (МИА) - Аднан Дибрани, е херојот на Црна Гора, отк...

Image

Остани поврзан