• понеделник, 22 април 2024
Сојлу: Во новиот земјотрес во Турција најмалку тројца загинати и 213 повредени, а уште 42 повредени во Сирија

Сојлу: Во новиот земјотрес во Турција најмалку тројца загинати и 213 повредени, а уште 42 повредени во Сирија

Анкара, 20 февруари 2023 (МИА) –...

Шкотската министерка за финансии Кејт Форбс се вклучува во трката за неследник на премиерката Никола Старџен

Шкотската министерка за финансии Кејт Форбс се вклучува во трката за неследник на премиерката Никола Старџен

Единбург, 20 февруари 2023 (МИА)

Уништени околу 1.400 килограми дрога и 270 парчиња оружје запленети минатата година

Уништени околу 1.400 килограми дрога и 270 парчиња оружје запленети минатата година

Скопј...

Собранието ја почна расправата за разрешување на министерот за дијаспора Чупи

Собранието ја почна расправата за разрешување на министерот за дијаспора Чупи

Скопје, 20 февруари 2023 (МИА) – Собранието доцна вечерва во рамки на 104-тата седница го започна пр...

Најмалку осум повредени по новиот земјотрес во Турција, урнати згради и лица затрупани под урнатини

Најмалку осум повредени по новиот земјотрес во Турција, урнати згради и лица затрупани под урнатини

Анкара, 20 фе...

Промоција на публикацијата „Мапирање на обичајот Мартинки во Скопје и Скопско“

Промоција на публикацијата „Мапирање на обичајот Мартинки во Скопје и Скопско“

Скопје, 21 февруари 2023 (МИА) - Публикацијата „Мапирање на обичајот Мартинки во Скопје

Најмалку 51 војник убиен од заседа на северот на Буркина Фасо

Најмалку 51 војник убиен од заседа на северот на Буркина Фасо

 

ПСЖ подготвен да плати 100 милиони евра за Муани

ПСЖ подготвен да плати 100 милиони евра за Муани

Париз, 20 февруари 2023 (МИА) – Фудбалерот на Ајнтрахт Франкфурт и француск...

Изјава на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски (во живо)

Изјава на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски (во живо)

Скопје, 20 февруари 2023 (МИА) - Изјава на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по уништу...

Во Битола ќе се изработува студија за „Паметен и одржлив битолски регион“

Во Битола ќе се изработува студија за „Паметен и одржлив битолски регион“

Битола, 20 февруари 2023 (МИА) - Со средства од странство, во Битола ќе се

Избришано интервјуто на Латас кај Лазаров

Избришано интервјуто на Латас кај Лазаров

Скопје, 20 февруари 2023 (МИА) - Интервјуто на Драган Павловиќ-Латас кај јутуберот Стефан Лазаров, к...

Институтот за македонски јазик ќе го одбележи Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Институтот за македонски јазик ќе го одбележи Меѓународниот ден на мајчиниот јазик

Скопје, 21 февруари 2023 (МИА) - Институтот за македонск...

Панел-дискусија „Искоренување на ракот на грлото на матката“

Панел-дискусија „Искоренување на ракот на грлото на матката“

Скопје, 21 февруари 2023 (МИА) - Во Скопје денеска ќе се одржи панел-дискусија „Искоренувањето на...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 февруари 2023

Москва го намалува значењето на посетата на Бајден на Киев

Москва го намалува значењето на посетата на Бајден на Киев

Москва, 20 февруари 2023 (МИА) –...

Image

Остани поврзан