• сабота, 30 септември 2023

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

21 февруари 2023

 

Брисел  - Министрите за европски прашања подготвуваат самит на лидерите на ЕУ фокусиран на војната во Украина.

Москва -  Рускиот претседател Владимир Путин ќе одржи говор за состојбата на нацијата

Варшава  - Американскиот претседател Џо Бајден во посета на Полска пред првата годишнина од војната во Украина.

Париз  - Меѓународна конференција на УНЕСКО за регулирање на дигиталните платформи.

Остани поврзан