• сабота, 25 мај 2024
„Кракен“ откриен и во Србија

„Кракен“ откриен и во Србија

Петта поетска манифестација „Вино преточено во љубов“ во Крива Паланка

Петта поетска манифестација „Вино преточено во љубов“ во Крива Паланка

Крива Паланка, 14 февруари 2023 (МИА) - Дваесетина учесници, поети и млади литерати читаа македонска...

Остин: Сè уште нема одлука за авиони за Украина

Остин: Сè уште нема одлука за авиони за Украина

Анкета: Трамп води во трката за републиканска номинација следната година, Хејли последна

Анкета: Трамп води во трката за републиканска номинација следната година, Хејли последна

Нов сингл на бендот SoundEdge и Ристо Солунчев

Нов сингл на бендот SoundEdge и Ристо Солунчев

Агенти на ФБИ уапсија четворица осомничени за атентатот врз претседателот на Хаити, Моиз

Агенти на ФБИ уапсија четворица осомничени за атентатот врз претседателот на Хаити, Моиз

Вашингтон, 14 февруари 2023 (МИА) -    Агенти на ФБИ уапсија четворица осомничени на Флори...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

1

ДОМ со условена поддршка за Владата

ДОМ со условена поддршка за Владата

Скопје, 14 февруари 2023 (МИА) - Централниот одбор на зелената партија на денешната седница донесе о...

Во Собранието продолжува расправата за реконструкција на Владата

Во Собранието продолжува расправата за реконструкција на Владата

Скопје, 15 февруари 2023 (МИА) - Во Собранието денеска на пладне треба да продолжи дебатата за рекон...

ЕУ ја избриша Северна Македонија од „црната листа“ на даночни раеви

ЕУ ја избриша Северна Македонија од „црната листа“ на даночни раеви

Брисел, 14 февруари 2023 (МИА) - Северна Макед...

Изведба на балетската претстава „Дон Кихот“ од Лудвиг Минкус

Изведба на балетската претстава „Дон Кихот“ од Лудвиг Минкус

Скопје, 15 февруари 2023...

Јаху Њуз: Поранешен руски инжињер на воениот бомбардер Ту-160 бара политички азил во САД 

Јаху Њуз: Поранешен руски инжињер на воениот бомбардер Ту-160 бара политички азил во САД 

 

Борусија Дортмунд шест недели без повредениот Мукоко

Борусија Дортмунд шест недели без повредениот Мукоко

  Дортмунд, 14 февруари 2023 (МИА) –...

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во посета на социјалната зграда во Гевгелија

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски во посета на социјалната зграда во Гевгелија

Скопје, 15 февруари 2023...

Тројца малолетници и 19-годишник приведени откако со украдено возило удриле во полициски возила и повредиле тројца полицајци

Тројца малолетници и 19-годишник приведени откако со украдено возило удриле во полициски возила и повредиле тројца полицајци

Тетово 14 февруари 2023 (МИА) – Тројца малолетници и 19 годишник...

Image

Остани поврзан