• понеделник, 25 септември 2023

Нов сингл на бендот SoundEdge и Ристо Солунчев

Нов сингл на бендот SoundEdge и Ристо Солунчев

Скопје, 14 февруари 2023 (МИА) – Од Саунд еџ студиото излегува новиот сингл со наслов „Hate Speech“ како соработка на бендот Саунд еџ и Ристо Солунчев.

 

Музички „Hate Speech“ е комлексна изведба на алтернативен рок што Саунд еџ го носи со себе и рап-варијантата на Солунчев со едноставни фанк-џез примеси и фузија на два сосема различни вокали склопени во експериментална целина.

 

Музиката е на Саунд еџ, е во авторство на Симеон Спировски, кој е и продуцент на песната.

 

Текстот и вокалите се на Ристо Солунчев и Рената Аризанова. Видеото за песната е дело на Саунд еџ продукцијата и го изработи Александар Лазаревски. свс/нд/

Тагови

Остани поврзан