• понеделник, 22 април 2024
На денешен ден

На денешен ден

20 август 2022 (МИА)   1854.- Умрел Вилхелм Шелинг, германски филозоф, последен претставник на германската класич...

Од верските календари

Од верските календари

20 август 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанс...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 20 август 2022 (МИА) - Денеска е сабота, 20 август 2022 година, 227-иот ден во годината. До крајот на годината о...

Пендаровски на ИФФК „Браќа Манаки“: Уметноста е чин на храброст

Пендаровски на ИФФК „Браќа Манаки“: Уметноста е чин на храброст

Битола, 19 август 2022 (МИА) - Филмот е г...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

20 август 2022 ...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 август 2022  Истанбул - Генералниот секретар на ОН, Антонио Гутереш во посета на т...

Македонските кошаркарски кадети поразени од Летонија

Македонските кошаркарски кадети поразени од Летонија

Скопје, 19 август 2022 (МИА) – Македонската машка кошаркарска репрезентација до 16 

Големи предизборни ветувања на италијанската Демократска партија, „мираз“ за младите гласачи

Големи предизборни ветувања на италијанската Демократска партија, „мираз“ за младите гласачи

Рим, 19 август 2022 (МИА) - Италијанската Демократска партија (ПД) ќе...

Спасовски го отвори ФИС „Ролер ски купот Тоше Проески“

Спасовски го отвори ФИС „Ролер ски купот Тоше Проески“

Крушево, 19 август 2022 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеск...

Вооружени напаѓачи го зазеле хотелот „Хајат“ во главниот град на Сомалија

Вооружени напаѓачи го зазеле хотелот „Хајат“ во главниот град на Сомалија

Могадишу, 19 август 2022 (МИА) - Непознати напаѓачи ја презеле контролата врз хотел во главниот град на...

Во Делчево промовиран романот „Патот до себе“ од роднокрајниот автор Душко Ивановски

Во Делчево промовиран романот „Патот до себе“ од роднокрајниот автор Душко Ивановски

Делчево, 19 август 2022 (МИА) - Романот „Патот до себе“ од роднокрајниот автор Душко Ивановски е промов...

Даштевски: Утрешните избори очекуваме да поминат во најдобар ред

Даштевски: Утрешните избори очекуваме да поминат во најдобар ред

Скопје, 19 август 2022 (МИА) - Очекуваме утре изборите да поминат во најдобар ред, а за тоа да биде ушт...

Две лица повредени во вооружен инцидент во трговски центар во Малме

Две лица повредени во вооружен инцидент во трговски центар во Малме

Стокхолм, 19 август 2022 (МИА) - Две лица се повредени во трговски центар во шведскиот град Малме. Спо...

Преодната влада на Бугарија ќе земе само една од седумте танкери со гас договорени од Петков

Преодната влада на Бугарија ќе земе само една од седумте танкери со гас договорени од Петков

Софија, 19 август 2022 (МИА) - Вршителот на должноста министер за енергетика на Бугарија, Росен Христов...

Чурлинов потпиша за „Барнли“

Чурлинов потпиша за „Барнли“

Лондон, 19 август 2022 (МИА) – Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Чурлинов е нов член на „Бар...

Image

Остани поврзан