• петок, 24 мај 2024

Две лица повредени во вооружен инцидент во трговски центар во Малме

Две лица повредени во вооружен инцидент во трговски центар во Малме
Стокхолм, 19 август 2022 (МИА) - Две лица се повредени во трговски центар во шведскиот град Малме. Според очевидци во трговскиот центар се слушнале истрели. И портпаролот на полицијата потврди дека во трговскиот центар имало пукање. На местото на инцидентот има голем број вооружени полицајци. ми/

Остани поврзан