• вторник, 18 јуни 2024
Четворица загинати и 120 повредени во земјотрес со јачина од 5 степени во Иран

Четворица загинати и 120 повредени во земјотрес со јачина од 5 степени во Иран

Техеран, 18 јуни 2024 (МИА) - Земјотрес со јачина од 5 степени денеска го погоди североисточниот дел...

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Севернокорејски војници повредени во експлозија на нагазна мина во близина на границата

Пјонгјанг, 18 јуни 2024 (МИА) - Неколку севернокорејски војници се повредени во експлозија на нагазн...

Над 16.000 месари-жртвувачи повредени на првиот ден на Курбан Бајрам во Турција

Над 16.000 месари-жртвувачи повредени на првиот ден на Курбан Бајрам во Турција

Анкара, 17 јyни 2024 (МИА) - Најмалку 16.000 месари-аматери се повредени на првиот ден на Курбан Бај...

ИДФ: Лансирани 40 ракети од Либан кон северен Израел, две лица се повредени

ИДФ: Лансирани 40 ракети од Либан кон северен Израел, две лица се повредени

Тел Авив, 13 јуни 2024 (МИА) - Околу 40 ракети се лансирани од Либан кон Галилеја и Голанската висор...

Најмалку петмина пратеници повредени во Буенос Аирес за време на демонстрациите против економските реформи на претседателот на Аргентина

Најмалку петмина пратеници повредени во Буенос Аирес за време на демонстрациите против економските реформи на претседателот на Аргентина

Буенос Аирес, 13 јуни 2024 (МИА) - Безбедносните сили употребија солзавец и водени топови синоќа во...

Две лица полесно повредени во сообраќајка после наплатната станица Сопот на автопатот Скопје-Велес

Две лица полесно повредени во сообраќајка после наплатната станица Сопот на автопатот Скопје-Велес

Скопје, 6 јуни 2024 (МИА) - Две лица од Прилеп се полесно повредени во денешната сообраќајна несреќа...

Лончар: Во несреќата кај Младеновац во Ургентниот центар примени 39 лица, шестмина задржани, еден починат

Лончар: Во несреќата кај Младеновац во Ургентниот центар примени 39 лица, шестмина задржани, еден починат

Белград, 29 мај 2024 (МИА) - Српскиот министер за здравство на Златибор...

Судар на автобус со патнички автомобил кај Мали Пожаревац - возачот загина, повеќе од 30 повредени (ДПЛ)

Судар на автобус со патнички автомобил кај Мали Пожаревац - возачот загина, повеќе од 30 повредени (ДПЛ)

Белград, 29 мај 2024 (МИА) - Во судир меѓу автобус и патнички автомобил...

Тројца полицајци се повредени, а 40 лица се приведени за време на пропалестинскиот протест во Лондон

Тројца полицајци се повредени, а 40 лица се приведени за време на пропалестинскиот протест во Лондон

Лондон, 29 мај 2024 (МИА) - Тројца полицајци се повредени, а 40 лица се уапсени за време на синоќешн...

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Три лица полесно повредени во собраќајка на патот Струмица-Радовиш

Скопје, 27 мај 2024 (МИА) - Три лица се полесно повредени во сообраќајка која се случила вечерва око...

Повредени две лица во сообраќајка на експресниот пат Штип-Кочани

Повредени две лица во сообраќајка на експресниот пат Штип-Кочани

Штип, 27 мај 2024 (МИА) - Тешко повреден е 42-годишниот работник И.К од Штип, кој ја косел тревата п...

Пет лица загинаа во торнадо во Ајова, десетици се повредени

Пет лица загинаа во торнадо во Ајова, десетици се повредени

Гринфилд, 23 мај 2024 (МИА) - Пет лица загинаа, а околу 20 се повредени во торнадото што во вторнико...

Неколку лица загинаа во торнадо во Ајова, десетина се повредени

Неколку лица загинаа во торнадо во Ајова, десетина се повредени

Ајова, 22 мај 2024 (МИА) - Неколку луѓе загинаа во торнадо во градот Гринфилд во американската сојуз...

Невреме со грмотевици во Германија, десетмина повредени во удар на гром, четворица во тешка состојба

Невреме со грмотевици во Германија, десетмина повредени во удар на гром, четворица во тешка состојба

Дрезден, 21 мај 2024 (МИА) - Десет лица се повредени, од кои четворица се во тешка состојба при удар...

Во Санкт Петербург седум повредени при експлозија на муниција од Втората светска војна

Во Санкт Петербург седум повредени при експлозија на муниција од Втората светска војна

Санкт Петербург, 17 мај 2024 (МИА) - Седум војници се повредени денеска во експлозија на муниција од...

Image

Остани поврзан