• четврток, 20 јуни 2024
Промоција на двајца млади автори и книжарница на тркала во Крива Паланка 

Промоција на двајца млади автори и книжарница на т...

Крива Паланка, 19 јуни 2024 (МИА) - Книжарницата на тркала „Зборче“ на издавачката куќа „Антолог“ де...

АА: Елфете Исмаили кандидат за заменик министер за одбрана, а Флакрон Беџети за заменик министер за земјоделство

АА: Елфете Исмаили кандидат за заменик министер за...

Скопје, 19 јуни 2024 Раководството на Алијансата за Албанците, денеска, 19.06.2024 година, о...

Канада ја стави Иранската револуционерна гарда на својата листа на терористички организации

Канада ја стави Иранската револуционерна гарда на...

Отава, 19 јуни 2024 (МИА) - Канада вечерва објави дека ја ставила Иранската револуционерна гарда на...

Бардел: Ќе бидам премиер на Франција само ако мојата партија освои апсолутно мнозинство во Парламентот

Бардел: Ќе бидам премиер на Франција само ако моја...

Париз, 19 јуни 2024 (МИА) - Лидерот на крајнодесничарската француска партија „Национален собир“, Жор...

Остани поврзан