• среда, 17 јули 2024
Груевски: Околу триесетина илјади кубни метри дрва годишно се сечат на диво, огревни дрва ќе има доволно

Груевски: Околу триесетина илјади кубни метри дрва годишно се сечат на диво, огревни дрва ќе има доволно

Скопје, 4 ноември 2023 (МИА) - Она што ние го евидентираме се околу триесетина илјади кубни метри пр...

Приведено лице од ресенско за исечени 12 м3 огревни дрва

Приведено лице од ресенско за исечени 12 м3 огревни дрва

Скопје, 29 октомври 2023 (МИА) - Полициски службеници лишиле од слобода лице од с.Волкодери, ресенск...

Приведено лице од липковско, превезувал огревно дрво без соодветна документација

Приведено лице од липковско, превезувал огревно дрво без соодветна документација

Скопје, 24 октомври 2023 (МИА) -  Полициски службеници од Мобилнат...

Приведен кичевец, пронајдени огревни дрва без документација

Приведен кичевец, пронајдени огревни дрва без документација

Скопје, 26 септември 2023 ( МИА) -  Полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни...

Приведени три лица од Пласница, превезувале огревни дрва без документација

Приведени три лица од Пласница, превезувале огревни дрва без документација

Скопје, 23 јуни 2023 (МИА) - Полициски службеници од ОВР Македонски Брод синоќа околу 21 часот ги ли...

Во Радовишко пронајдена поголема количина огревни дрва без документација

Во Радовишко пронајдена поголема количина огревни дрва без документација

Скопје, 12 април 2023 (МИА) - Во дворното место на Т.Ј. во радовишкото село Дедино, синоќа околу 21:...

Приведен 26-годишник, пронајдени огревни дрва без документација

Приведен 26-годишник, пронајдени огревни дрва без документација

Скопје, 20 ноември 2022 (МИА) - Полицијата од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево вчера го...

Полицијата во Радовиш заплени бесправно исечени огревни дрва

Полицијата во Радовиш заплени бесправно исечени огревни дрва

Струмица, 4 октомври 2022 (МИА) - Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш при п...

Во Битолско приведени четири лица, пронајдени и одземени бесправно исечени огревни дрва 

Во Битолско приведени четири лица, пронајдени и одземени бесправно исечени огревни дрва 

Скопје, 21 септември 2022 (МИА) - Приведени се четири лица во вчерашната контрола за спречување и откри...

СВР Струмица апелира до граѓаните да не се снабдуваат со огревно дрво без документација

СВР Струмица апелира до граѓаните да не се снабдуваат со огревно дрво без документација

Струмица, 11 август 2022 (МИА) - Секторот за внатрешни работи Струмица апелира до граѓаните да не набав...

Приведени две лица во Штип, превезувале огревни дрва без документи

Приведени две лица во Штип, превезувале огревни дрва без документи

Скопје, 25 јули 2022 (МИА) - На регионалниот пат кон езерото Мантово, штипско, вчера полициски службени...

Втор повик за финансиска поддршка на домаќинства од Лисиче кои се греат на огревни дрва

Втор повик за финансиска поддршка на домаќинства од Лисиче кои се греат на огревни дрва

Скопје, 17 март 2021 (МИА) - Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), во партнерство со Град С...

Дрва на осум рати за кичевските пензионери

Дрва на осум рати за кичевските пензионери

Кичево, 9 февруари 2021 (МИА) - Здружението на пензионери од Кичево, на своите членови им овозможува на...

Image

Остани поврзан