• вторник, 18 јуни 2024
Милан и Реал остварија предност по првите четвртфинални натпревари во Лигата на шампионите

Милан и Реал остварија предност по првите четвртфинални натпревари во Лигата на шампионите

Милано/Мадрид, 12 април 2023 (МИА) –

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

Аврамовска Мадиќ: Внесувањето на другите народи во Преамбулата на Уставот нема да го загрози идентитетот на македонскиот народ

Аврамовска Мадиќ: Внесувањето на другите народи во Преамбулата на Уставот нема да го загрози идентитетот на македонскиот народ

Скопје, 12 април 2023 (МИА) - Заменик-министерката за правда Викторија Аврамовска Мадиќ вечерва изја...

Во Вашингтон средба на премиерот на Украина и американскиот секретар за одбрана

Во Вашингтон средба на премиерот на Украина и американскиот секретар за одбрана

Вашингтон, 12 април 2023 (МИА) -  Украинскиот премиер Денис Шмихал...

Макрон: Да се ​​биде сојузник на САД не значи да се биде нивни вазал

Макрон: Да се ​​биде сојузник на САД не значи да се биде нивни вазал

Амстердам, 12 април 2023 (МИА) - Францускиот претседател Емануел Макрон...

„Рамо до рамо“ во Битола, Прилеп, Ресен, Демир Хисар и Крушево: Во кризна година СДСМ покажа што значат успешни економски политики

„Рамо до рамо“ во Битола, Прилеп, Ресен, Демир Хисар и Крушево: Во кризна година СДСМ покажа што значат успешни економски политики

Скопје, 12 април 2023 (МИА) - Во кризна година СДСМ покажа што значат успешни економски политики, по...

Нови проширани санкции на САД за лица и ентитети кои помагаат Русија да ги избегнува постоечките санкции 

Нови проширани санкции на САД за лица и ентитети кои помагаат Русија да ги избегнува постоечките санкции 

Вашингтон, 12 април...

Џафери домаќин на Ифтарска вечера по повод Рамазан

Џафери домаќин на Ифтарска вечера по повод Рамазан

Скопје, 12 април 2023 (МИА) - Претседателот на Собранието, Талат Џафери вечерва беше домаќин на трад...

Карванот „Рамо до рамо“ во Кавадарци, Неготино и Демир Капија: Членството во ЕУ носи европски стандарди и отвора нови пазари

Карванот „Рамо до рамо“ во Кавадарци, Неготино и Демир Капија: Членството во ЕУ носи европски стандарди и отвора нови пазари

Во Крива Паланка ораторска вечер посветена на стогодишнината од раѓањето на Шопов

Во Крива Паланка ораторска вечер посветена на стогодишнината од раѓањето на Шопов

Крива Паланка, 12 април 2023 (МИА) - Во Крива Паланка вечерва се одржа осмата ораторска вечер во о...

Убедлив пораз на Пелистер во четвртфиналето на АБА 2 лигата

Убедлив пораз на Пелистер во четвртфиналето на АБА 2 лигата

Домжале, 12 април 2023 (МИА) – Маке...

Украина негира дека Русија контролира 80 отсто од Бахмут

Украина негира дека Русија контролира 80 отсто од Бахмут

Киев, 12 април 2023 (МИА) - Украинската армија го отфрли како неточно т...

Флорида денеска ќе го егзекутира „нинџа-убиецот“

Флорида денеска ќе го егзекутира „нинџа-убиецот“

Талахаси, 12 април 2023 (МИА) - Леонард Бернард Гаскин, познат како „Ни...

Ал-Наср му понуди 100 милиони евра на Мурињо за две сезони

Ал-Наср му понуди 100 милиони евра на Мурињо за две сезони

Мадрид, 12 април 2023 (МИА) – Порту...

Санкционирани 112 возачи на територија на СВР Битола поради брзо возење

Санкционирани 112 возачи на територија на СВР Битола поради брзо возење

...

Image

Остани поврзан