• недела, 14 јули 2024
Битиќи: Од новата владејачка коалиција не може да очекуваме владеење на правото

Битиќи: Од новата владејачка коалиција не може да очекуваме владеење на правото

Скопје, 30 мај 2024 „Имавме два клучни моменти во државата, кои не ми даваат воопшто причина...

Битиќи соопшти дека поднесува оставка од функцијата потпретседател на СДСМ

Битиќи соопшти дека поднесува оставка од функцијата потпретседател на СДСМ

Скопје, 9 мај 2024 (МИА) - Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Б...

Битиќи: Различноста е нашата сила, мозаик што ја збогатува мултикултурноста

Битиќи: Различноста е нашата сила, мозаик што ја збогатува мултикултурноста

Скопје, 5 мај 2024 За голем дел од нашите сограѓани и сограѓанки денешниот ден е многу важен...

Битиќи: Да се издигнеме над ривалствата и поделбите, да бидеме одлучни за европската иднина на Македонија

Битиќи: Да се издигнеме над ривалствата и поделбите, да бидеме одлучни за европската иднина на Македонија

Скопје, 4 мај 2024 „Во очи на Велигден, празникот кој носи надеж во срцата, љубов и радост,...

Првомајски пикник на СДСМ и Коалицијата за европска иднина во Градскиот парк во Скопје

Првомајски пикник на СДСМ и Коалицијата за европска иднина во Градскиот парк во Скопје

1 мај 2024  „Гласот за број е...

Битиќи: Субвенции од над 5.000 евра за фирмите и 2.000 евра за домаќинствата кои ќе инвестираат во обновливи извори и акции во државните енергетски компании

Битиќи: Субвенции од над 5.000 евра за фирмите и 2.000 евра за домаќинствата кои ќе инвестираат во обновливи извори и акции во државните енергетски ко...

Скопје, 20 април 2024   „Владата на СДСМ ја врати евтината тарифа на струјата,...

Конференција: Меѓусекторски пристап и партнерства за родова еднаквост и јакнење на жените 

Конференција: Меѓусекторски пристап и партнерства за родова еднаквост и јакнење на жените 

Скопје, 22 март 2024 (МИА) - Постои напредок во застапеноста на жените во органи на управување. Родо...

Изјава за медиуми на Битиќи (во живо) 

Изјава за медиуми на Битиќи (во живо) 

Скопје, 13 март 2024 (МИА) – Изјава за медиуми на заменик-претседателот на Техничката Влада задолжен...

Трет „РЕДИ Самит 2024“

Трет „РЕДИ Самит 2024“

Скопје, 28 февруари 2024 (МИА) - Во Скопје денеска ќе биде официјално отворен  тетото издание н...

Реакција на потпретседателот на СДСМ Битиќи на изјавата на Александар Ковачки

Реакција на потпретседателот на СДСМ Битиќи на изјавата на Александар Ковачки

Скопје, 21 јануари 2024 Што да се каже повеќе од ова што веќе сум го кажал, за истата лага,...

Битиќи: „Европскиот фронт“ е отворен не само за политичките партии, туку и за сите граѓани кои сакаат да бидат дел од ЕУ

Битиќи: „Европскиот фронт“ е отворен не само за политичките партии, туку и за сите граѓани кои сакаат да бидат дел од ЕУ

Скопје, 12 јануари 2024 (МИА) - Вицепремиер за европски прашања Фатмир Битиќи денеска изјави дека „Е...

Битиќи: Над 2 милијарди евра обезбедивме за поддршка на граѓаните и компаниите

Битиќи: Над 2 милијарди евра обезбедивме за поддршка на граѓаните и компаниите

Скопје, 17 декември 2023 Над 2 милијарди евра пари вративме кај граѓаните и компаниите со де...

Битиќи: Владата носи заклучоци, одлуки и задолженија, но не се укажува на постапката или начинот како треба да се спроведе

Битиќи: Владата носи заклучоци, одлуки и задолженија, но не се укажува на постапката или начинот како треба да се спроведе

Македонски Брод, 2 декември 2023 (МИА) – Владата носи заклучоци, одлуки и задолженија. По предметот...

Тренчевска и Битиќи го одбележаа Светскиот ден на детето со отворање на објектот „Кокиче“ во состав на градинката „Весели цветови“ во Општина Кисела Вода

Тренчевска и Битиќи го одбележаа Светскиот ден на детето со отворање на објектот „Кокиче“ во состав на градинката „Весели цветови“ во Општина Кисела В...

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска и вицеп...

Битиќи: Се надевам ќе се преинаичи одлуката за ИРЛ

Битиќи: Се надевам ќе се преинаичи одлуката за ИРЛ

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) - Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи денеска изјави дека...

Image

Остани поврзан