• четврток, 20 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

6 мај 2024 Штип – Манифестација „Велигденски игри без граници“. (во...

Ахмети: Направете избор меѓу тие што прават историја или тие што не знаат два чекори напред да направат

Ахмети: Направете избор меѓу тие што прават историја или тие што не знаат два чекори напред да направат

Тетово, 5 мај 2024 (МИА) - Во Тетово вечерва централен митинг одржа Европскиот фронт предводен од ДУ...

Ковачевски од Струмица: Му благодарувам на ЗНАМ што ја разјасни дилемата и што застана јавно со ВМРО-ДПМНЕ

Ковачевски од Струмица: Му благодарувам на ЗНАМ што ја разјасни дилемата и што застана јавно со ВМРО-ДПМНЕ

Струмица, 5 мај 2024 (МИА) - На 8 мај постои само една социјалдемократска опција, само една лева и п...

Пендаровски: Размислувајте за иднината на државата во целина

Пендаровски: Размислувајте за иднината на државата во целина

Скопје, 5 мај 2024 (МИА) - Кандидатот за претседател поддржан од коалицијата предводена од СДСМ Стев...

Синер го доведе во прашање неговиот настап на Ролан Гарос: Ќе играм само ако сум 100 отсто подготвен

Синер го доведе во прашање неговиот настап на Ролан Гарос: Ќе играм само ако сум 100 отсто подготвен

Париз, 5 мај 2024 (МИА) - Многу љубители на тенисот предвидуваа дека токму оваа година може да дојде...

Унгарија: Протест на опозицијата против Орбан

Унгарија: Протест на опозицијата против Орбан

Дебрецин, 5 мај 2024 (МИА) – Неколку десетици илјади луѓе се собраа денеска во Дебрецин на повик на...

Маричиќ за Денот на македонскиот јазик: Идентитетот е потврден и признаен како автентичен меѓу европските идентитети

Маричиќ за Денот на македонскиот јазик: Идентитетот е потврден и признаен како автентичен меѓу европските идентитети

Скопје, 5 мај 2024 Секретарот за меѓународна соработка на СДСМ Бојан Маричиќ во својата изја...

Хамас ја презеде одговорноста за нападот на преминот меѓу Израел и Газа

Хамас ја презеде одговорноста за нападот на преминот меѓу Израел и Газа

Газа, 5 мај 2024 (МИА) – Вооруженото крило на палестинската милитантна група Хамас, Бригадите Ал Кас...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

6 Мај 2024 Брисел – Одбранбен индустриски форум ЕУ-Украина.

Ристовски во Шуто Оризари: Да ја сопреме сиромаштијата која е особено изразена кај ромската заедница

Ристовски во Шуто Оризари: Да ја сопреме сиромаштијата која е особено изразена кај ромската заедница

Скопје, 5 мај 2024 Носителот на листата во ИЕ2 на Коалицијата Храбро за Македонија и претсед...

Костадиновска-Стојчевска: Македонскиот јазик е нашиот национален белег и најважниот симбол на културниот идентитет

Костадиновска-Стојчевска: Македонскиот јазик е нашиот национален белег и најважниот симбол на културниот идентитет

Скопје, 5 мај 2024 (МИА) - Министерката за култура Бисера Костадиновска-Стојчевска, честитајќи го 5...

Кол Палмер во друштво на Дрогба и Лампард

Кол Палмер во друштво на Дрогба и Лампард

Лондон, 5 мај 2024 (МИА) - Ден пред својот 22 роденден, Кол Палмер уште еднаш покажа дека е посебен...

Лидерот на Хамас го обвини Израел дека ги саботира напорите за постигнување прекин на огнот

Лидерот на Хамас го обвини Израел дека ги саботира напорите за постигнување прекин на огнот

Газа, 5 мај 2024 (МИА) – Палестинскиот лидер на Хамас Исмаил Ханије денеска го обвини Израел дека ги...

Катар: Никој нема да не принуди да вршиме притисок врз која било страна во преговорите

Катар: Никој нема да не принуди да вршиме притисок врз која било страна во преговорите

Доха, 5 мај 2024 (МИА) – Катар соопшти дека нема да прифати да врши притисок врз ниту една страна и...

Баер Леверкузен веќе на 48 натпревари без пораз

Баер Леверкузен веќе на 48 натпревари без пораз

Леверкузен, 5 мај 2024 (МИА) - Баер Леверкузен ја израмни рекордната серија без пораз во сите натпре...

Image

Остани поврзан